florida
Wiadomości Pikio - 10 Września 2015

Najpierw Sycylia, teraz Floryda - czyli wyjazdy pracowników ZUS

Mimo, iż ZUS jest instytucją, która ma ponad 50 miliardowy deficyt co powoduje braki w środkach na wypłaty świadczeń, stać ją na eleganckie wyjazdy i szkolenia na całym świecie. Najpierw Sycylia, teraz Floryda. 

ZUS zorganizował kontrowersyjny wyjazd do Włoch w ramach projektu "Dni Poradnictwa", który zakładał spotkania z Polakami za granicami kraju i informowanie ich o możliwości ubiegania się o renty, emerytury i inne świadczenia. Co ciekawe, urzędnicy ZUS potrzebowali na to aż 3 dni na Sycylii. Projekt był organizowany wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. To nie koniec podróży urzędników kulejącej instytucji. Pracownicy ZUS-u mają w planach na 2015 rok odwiedzenie 14 krajów i pokonanie ponad 40 000 km. Na ich trasie są między innymi takie miasta jak Ottawa, Nowy Jork, Montreal, Ateny czy Paryż. W USA faktycznie mieszka wiele osób z polskimi korzeniami, aczkolwiek na Florydzie tylko w Jacksonville mieszka więcej niż 10 000 takich osób. Floryda jest jednak atrakcyjnym regionem ze względów turystycznych. Więcej tekstów o ZUS-ie na stronie twojzus.plObserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: twojzus.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News