Najostrzejsze cytaty Marii Czubaszek. Życie pełne kontrowersji

Najostrzejsze cytaty Marii Czubaszek. Życie pełne kontrowersji

W wieku 76 lat zmarła Maria Czubaszek, kontrowersyjna felietonistka i satyryk. Szczególnie jej wypowiedzi charakteryzowały się tym, że często wzbudzały gorące dyskusje i burze w debacie publicznej. Poniżej kilka z najostrzejszych cytatów Czubaszek.

"W tamtych czasach jak się było w ciąży, to ja wiedziałam, że ją usunę. Nawet zrobiłam to dwa razy. I muszę przyznać, że jak czytam, że każda kobieta, która usunęła ciążę ma traumę do końca życia, to ja już prawie jestem przekonana, że ja nigdy z tego powodu nie miałam traumy. Zawsze mówiłam: „Boże, jak to cudownie, że ja to zrobiłam”"

"Nie przepadam za dziećmi. Byli nimi i Hitler i Stalin. Dla mnie dziecko to jest okres przejściowy człowieka. Sama byłam dzieckiem i nie przepuszczam bym była cudownym dzieckiem. Główna zaleta tego okresu to jest to, że się z niego wyrasta".

"Czasem jak słucham niektórych ludzi to myślę sobie: Serio? To jest ten plemnik co wygrał.."

 "Do mnie co jakiś czas dzwoni jakaś taka oszalała pani z Polskiego Radia w Nowym Jorku. Zawsze pyta, jaki dowcip krąży po Warszawie. Akurat wtedy krążył taki nie najlepszy, ale nic mi nie przychodziło więcej do głowy i nie ma się też co wysilać, bo za to nie płacą, więc co mi do głowy przychodzi, to mówię. „Dlaczego Jarosław Kaczyński jest kawalerem? Bo najładniejszą dziewczynę poderwał mu Lech”. Zadzwoniła do mnie za tydzień i przed wejściem na antenę powiedziała „pani Mario, mieliśmy tyle telefonów od oburzonych słuchaczy, że jak można z żony prezydenta się śmiać?”. Ich to oburzyło. Ta granica jest cienka."

"Wie Pan i nawet wczoraj pokazywałam Arturowi Adrusowi w jednym z tabloidów było zdjęcie najmłodszej Grycanki Weroniki z jakimś panem takim i tam było: oczywiście tabloid ostrzega Weronika on ma żonę i dzieci. Może ma żonę i dzieci, ale chyba oczu nie ma - przepraszam - wpatrując się w tę twarz oblaną tłuszczem gdzie oczki są... nie, po prostu coś okropnego."

"Niektóre kabarety są bardzo odważne, bo mają tak marne programy, że to jest odwaga z tym wystąpić."

"Sport prowadzi do kalectwa"

"Prawdziwej miłości nie zaszkodzi nawet małżeństwo. Z drugiej strony też nie pomoże."

"Ja się zastanawiam, czy mając tyle lat w ogóle warto być (na pytanie czy warto być kontrowersyjnym)"

"Robiłam co prawda wywiady, ale to były takie tam rozmowy o głupotach. A i wtedy wolałam rozmawiać z mężczyznami. Nie powiem, że są bardziej inteligentni, ale widocznie kobiety są inteligentne jakoś inaczej, lubią różne sprawy rozmemływać. Pracuję też głównie z mężczyznami, oni wyszli Panu Bogu lepiej albo od lepszej małpy pochodzą. W ogóle nie wierzę w solidarność kobiet. Nigdy nie nie miałam żadnych przyjaciółek."

"Nie wierzę, że istnieje coś po śmierci, ale nie boję się panicznie końca. Kiedyś mnie nie było i świat istniał. Umrę i będzie istniał nadal."

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News