Po licznych kontrowersjach związanych z przegłosowywaniem ustaw dotyczących polskiego wymiaru sprawiedliwości, nadszedł czas na sprawdzenie, jak zareagowało na tę burzliwą sytuację społeczeństwo. Według wyników sondażu Wirtualnej Polski na panelu Ariadna partia rządząca nie ma się z czego cieszyć. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Najnowsze badanie opinii publicznej na pewno nie zadowoli lidera obozu władzy Prawa i Sprawiedliwości, a wręcz przeciwnie – może go rozwścieczyć, bowiem jego wyniki w większości są bardzo złe i trzęsą polską sceną polityczną.

Badanie było podzielone na kilka części, z których najbardziej kontrowersyjną stanowiło pytanie o stosunek obywateli do słów Jarosława Kaczyńskiego o „zdradzieckich mordach”. Aż 56% ankietowanych oceniło je negatywnie, w obronie prezesa PiS stanęło jedynie 16%.

Bardzo podobnie wyglądały odpowiedzi na pytanie dotyczące zachowania Krystyny Pawłowicz oraz Stanisława Piotrowicza podczas posiedzenia komisji sprawiedliwości. Posłankę oceniło negatywnie aż 58% ankietowanych, a jej partyjnego kolegę 55%.

Chociaż większość obywateli wciąż uważa, że PiS ma największe szanse na wygranie nadchodzących wyborów samorządowych (35%), to poparcie względem partii spadło od czerwca 2017 roku aż o 16 pkt. proc.

Najpoważniejsze zmiany zaszły za to w wynikach dotyczących poparcia w wyborach parlamentarnych planowanych na 2019 rok. Według 38% ankietowanych PiS nie ma szans na wygraną, która dawałaby partii drugą kadencję.

...

Zobacz również

Zobacz również