Najnowszy SONDAŻ. Znamy zwycięzców i przegranych kryzysu sejmowego. Bomba w Nowoczesną

Najnowszy SONDAŻ. Znamy zwycięzców i przegranych kryzysu sejmowego. Bomba w Nowoczesną Źródło:

Znamy wyniki najnowszego sondażu, który pokazuje zmiany w poparciu partii politycznych po kryzysie sejmowym. Zwycięzcy i przegrani są jednoznacznie wskazani przez respondentów. Zaznaczamy jednak, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Według badania CBOS, Prawo i Sprawiedliwość może obecnie liczyć na 37 proc. poparcia, co wskazuje na fakt, iż partia Kaczyńskiego nie tylko nie straciła na sejmowej awanturze, a nawet zyskała (1 punkt procentowy).

Sondaż przynosi jednak bardzo złe wieści dla części opozycji. Na Platformę Obywatelską deklaruje chęć głosowania tyle samo, czyli 16 proc. ankietowanych. Prawdziwy dramat przeżywa więc .Nowoczesna, która po wpadce Ryszarda Petru z wyjazdem do Portugalii straciła aż 5 punktów procentowych poparcia i spadła na poziom 9 proc.

Na czwartej pozycji uplasował się Kukiz'15, który wzrósł o 1 punkt procentowy po kryzysie sejmowym. Gdyby wybory odbyły się dziś, do Sejmu weszłyby jeszcze SLD (6 proc.) oraz PSL (5 proc.). Obie formacje zanotowały wzrosty o 2 punkty procentowe.

Po 2 proc. uzyskały partia Razem i Wolność (KORWiN). Pierwsza formacja utrzymała się na pozycji, a druga zaliczyła spadek o 1 punkt procentowy.

 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News