Najnowszy sondaż po taśmach Kaczyńskiego. Wynik PiS dziwi opozycję

Najnowszy sondaż po taśmach Kaczyńskiego. Wynik PiS dziwi opozycję Źródło: wikipedia.org/Silar

Sondaż wyborczy, przeprowadzony tuż po ujawnieniu taśm Kaczyńskiego, zadziwi wielu wyborców. Jak rozłożyły się sympatie politycznego poparcia? 

Najnowszy sondaż przeprowadził dla "Super Expressu" Instytutu Badań Pollster. Jego wyniki są dla wyborców zaskakujące. I to co najmniej z kilku względów.

Najnowszy sondaż. Utrzymuje się wysokie poparcie dla PiS, partia Biedronia trzecią siłą

Zwycięzca sondażu, co nie jest zaskoczeniem, jest Prawo i Sprawiedliwość. Zadziwić może jednak skuteczność i lojalność ankietowanych, a więc potencjalnych wyborców. Na PiS, zgodnie z sondażem, zagłosowało dziś 37 proc. badanych. W kontekście taśm Kaczyńskiego, zbiegających się w czasie z aferą w KGHM i zatrzymaniem za nadużycia władzy wpływowych sześciu działaczy, wysoki wynik imponuje a zarazem zadziwia. Szef PiS Jarosław Kaczyński znów triumfuje, a opozycja znów ma twardy orzech do zgryzienia. Platforma Obywatelska wraz z nowymi posłami, którzy opuścili Nowoczesną, mogą liczyć dziś na 24 proc. poparcia. To dowodzi, że różnice między ostatnim "pomiarem" nie zmieniły się znacznie. Ponad 13 punktów procentowych to wciąż wyraźna różnica. Pozytywnym zaskoczeniem, które z czasem może zmienić się w trend, jest wynik budowanej właśnie partii Roberta Biedronia. Były poseł Ruchu Palikota, a do niedawna prezydent Słupska lada dzień przedstawi program wyborczy i nazwę partii. W sondażu zagłosowało na niego 10 proc. badanych - w Sejmie byłby dziś trzecią siłą! Z sondażu dla SE wynika, że do Sejmu dostałyby się jeszcze dwie partie. To Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15. Politycy spod znaku zielonej koniczynki mogą liczyć dziś na 7 proc. poparcia. Na ruch Kukiz'15 zagłosowało 6 proc. ankietowanych, co jest spadkiem względem wyniku wyborczego z 20015 roku. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

PiS silne dzięki 500 plus?

Komentujący wyniki dla "SE" prof. Kazimierz Kik przyznaje, że wynik sondażu jest skutkiem rządowych sukcesów z początku kadencji, tj. programu 500 plus, czy obniżeniem wieku emerytalnego. PiS nie przeszkadzają nagłaśniane przez media problemy w KNF, taśmy Morawieckiego czy Kaczyńskiego. - Te wydarzenia nie są zbyt jasne dla wyborców i aż tak nie demobilizują elektoratu PiS. Partia Kaczyńskiego może pochwalić się kilkoma sukcesami, jak np. 500 plus czy obniżenie wieku emerytalnego, a te rozwiązania są czytelne – powiedział gazecie politolog.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Andrzej Duda ma powody do obaw. Na stronie RP pojawił się właśnie oficjalny sondaż
  2. Jest kolejne doniesienie do prokuratury na prezesa PiS! „Układ Kaczyńskiego
  3. Gdzie mieszka Michał Szpak? Aż ciężko w to uwierzyć
  4. Pola Raksa ukrzyżowana i zgwałcona. Dramatyczne sceny aktorki
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News