Najnowszy sondaż parlamentarny: PiS na czele, Kukiz w sejmie
Wiadomości Pikio - 13 Maja 2015

Najnowszy sondaż parlamentarny: PiS na czele, Kukiz w sejmie

Jak wynika z najnowszego badania pracowni Estymator, która przeprowadziła przedwyborczy sondaż dla Newsweeka gdyby wybory parlamentarne odbywały się dzisiaj to wygrało by je Prawo i Sprawiedliwość, tuż za nim znalazła by się Platforma Obywatelska a formacja Pawła Kukiza zanotowałaby trzeci wynik.

Gdyby wybory odbywały się dzisiaj to Prawo i Sprawiedliwość, które wystartowałoby do sejmu razem z Polską Razem i Solidarną Polską zdobyłoby 33% głosów. Na drugim miejscu znalazła by się Platforma Obywatelska z poparciem 30%. Paweł Kukiz uplasowałby się na trzecim miejscu zdobywając 17% głosów. W parlamencie znalazłoby się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem na poziomie 6%. Reszta ugrupowań nie przekroczyłaby progu wyborczego (SLD 4%, Lista Balcerowicza 4%, KORWiN 3%. Twój Ruch 1% i Ruch Narodowy 1%).    sondaż wybory parlamentarneTaki wynik sprawiłby, że w polskim sejmie znalazłoby się 189 posłów PiS, 167 posłów PO, 86 posłów Kukiza i 17 posłów PSL.

bh, źródło: newsweek.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News