Prowadzona przez Adama Nawałkę polska reprezentacja w piłce nożnej może pochwalić się kolejnym osiągnięciem. W najnowszym rankingu FIFA wypadamy lepiej niż wielokrotni mistrzowie świata oraz mistrzowie Europy, Włosi. 

Polska reprezentacja w piłce nożnej pod wodzą Adama Nawałki radzi sobie najlepiej od bardzo długiego czasu. Dotarliśmy do ćwierćfinałów ostatnich mistrzostw Europy, tylko jeden raz w tym roku przegraliśmy mecz w przepisowym czasie (tuż przed EURO z Holandią 0:1, kolejną porażką było odpadnięcie z EURO po rzutach karnych z Portugalią) a rok zamykany z wysunięciem się na pozycję lidera w naszej grupie eliminacyjnej do mistrzostw świata.

W najnowszym rankingu FIFA utrzymujemy rokordowo wysoką jak dla nas 15. pozycję, wyprzedza nas reprezentacja Chorwacji.

Jednak warty uwagi jest fakt, iż w najnowszym zestawieniu wypadamy lepiej od wielokrotnych mistrzów świata (dokładnie to czterokrotnych) or mistrzów Europy – reprezentacji Włoch, która ostatnimi czasy nie radzi sobie zbyt dobrze.

Ranking FIFA jest prowadzony od ponad 20 lat. Nasza najgorsza pozycja na przestrzeni dwóch dekad to 78. miejsce – po tym gdy reprezentację przejął Adam Nawałka, wciąż pniemy się do góry.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

...

Zobacz również