Co za tragedia. Benedykt XVI jest w bardzo złym stanie, zdjęcie mówi wszystko

Co za tragedia. Benedykt XVI jest w bardzo złym stanie, zdjęcie mówi wszystko

Emerytowany papież Benedykt XVI ma już 91 lat. Wielokrotnie media przekonywały o tym, że były papież ma być w dobrej formie. Jednak jego wiek daje o sobie znać coraz bardziej. Pojawiło się nowe zdjęcie byłej głowy Kościoła. Wywołało ono szok wśród wiernych.

Papież Benedykt XVI spotkał się w piątek z premierem Bawarii. To niemiecki kraj związkowy, który niedawno wprowadził prawo, zgodnie z którym we wszystkich publicznych instytucjach regionu mają obowiązkowo znajdować się krzyże.

Benedykt XVI spotkał się z premierem Bawarii

W związku z uchwaleniem nowego prawa w Bawarii Benedykt XVI (który sam pochodzi z tego kraju związkowego) spotkał się z najwyższymi władzami landu. Wyraził radość z uchwalenia przepisów. Przy okazji tego wydarzenia najnowsze zdjęcie emerytowanego biskupa Rzymu udostępnił na Twitterze ks. Daniel Wachowiak. Przypomniał równocześnie cytat, który Joseph Ratzinger zawarł w jednym ze swoich najważniejszych dzieł - książce "Jezus z Nazaretu". - Tylko władza, która poddaje się kryteriom i osądowi nieba, może się stać władzą służącą dobru. I tylko władza, której towarzyszy błogosławieństwo Boże, może być godna zaufania - podpisał zdjęcie ks. Wachowiak. - Foto z piątku, z premierem Bawarii, w której na nowo pojawiły się krzyże w miejscach publicznych - dodał kapłan.

Najnowsze zdjęcie Benedykta zmartwiło wiernych

Na najnowszym zdjęciu papież jest uśmiechnięty i wydaje się raczej zadowolony ze spotkania. Równocześnie jednak wyraźnie widać, że postać 91-letniego emerytowanego Ojca Świętego jest mocno zgarbiona. To kolejna fotografia, na której tak wyraźnie widać postępujący proces starzenia byłego papieża. Biskup Rzymu, który abdykował w 2013 roku, już wielokrotnie mówił o tym, że spodziewa się rychłej śmierci i nie może doczekać się by "iść do domu Ojca". Równocześnie jednak wciąż otaczany jest miłością przez rzesze wiernych, dlatego też każdy znak, świadczący o zbliżaniu się chwili śmierci emerytowanego papieża napawa ich wielkim smutkiem. Wielu wiernych zmartwiło się widząc to zdjęcie, a jednak także ucieszyło się, mogąc znów ujrzeć od ponad 5 lat unikającego mediów byłego papieża. Benedykt XVI fot. twitter.com/DanielWachowiak Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. PiS zbezcześcił papieża Jana Pawła II? Szokujące zachowanie polityków
  2. Będzie się działo! Morawiecki wyrusza do papieża Franciszka
  3. Papież Franciszek wypowiedział wojnę. Nie ma dla nich litości
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News