Nigdy nie zgadniecie, ile wynosi najniższa emerytura w Polsce. Chociaż minimalne świadczenie emerytalne wynosi tysiąc złotych, to okazuje się że aż 150 tysięcy ludzi dostaje dużo mniej.

W Polsce na emeryturę może przejść kobieta z co najmniej 20 letnim stażem pracy, a mężczyzna po 25 przepracowanych latach. Świadczenie przysługuje także każdemu, kto osiągnął wiek emerytalny i zapłacił przynajmniej jedną składkę emerytalną.

ZOBACZ TAKŻE: Macierewicz przeszedł na emeryturę! Dostał fortunę od państwa

Najniższa emerytura w Polsce to 10 groszy!

Najniższą emeryturę pobiera 63-letnia mieszkanka Rybnika. Od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dostaje co miesiąc zaledwie 10 groszy. Ta śmieszna kwota jest wynikiem tego, że nie udało jej się udowodnić okresów składkowych przed 1999 rokiem.

I chociaż kobieta podlegała obowiązkowi społecznego ubezpieczenia, jako że prowadziła własną działalność gospodarczą od 2010 do 2016 roku, to nie dopełniła obowiązku udokumentowania składek. Udało jej się udokumentować zaledwie cztery dni i w efekcie pobiera zaledwie 10 groszy.

ZOBACZ TAKŻE: To miało stać się dużo później! Polski system emerytalny właśnie RUNĄŁ

Najniższe emerytury pobierają kobiety

Okazuje się, że bardzo niskie emerytury to problem, który dotyczy w większości kobiet. Panie krócej pracują i ZUS zakłada, że mają dłuższy przewidywany okres życia. Płeć piękna niestety zarabia również mniej, niż mężczyźni.

– Mają też częstsze przerwy w pracy, np. z powodu urlopów wychowawczych. Kobiety też generalnie zarabiają w Polsce mniej – powiedziała w rozmowie z dziennikarzami Aldona Węgrzynowicz z oddziału ZUS w Chorzowie.

ZOBACZ TAKŻE: Co za kabaret! ZUS wyliczył Orłosiowi emeryturę na…

Źródło: TVN BiŚ

Czy Robert Biedroń nadaje się na prezydenta Polski?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Czyją córką jest Małgorzata Rozenek? Zdziwisz się! Zaskakujące powiązania rodzinne znanych ludzi


Podarte spodnie Prokopa, buty Ziemca i u*** stół Durczoka - największe wpadki w polskiej telewizji [ZOBACZ!]