Donald Tusk zaszokował Polaków najnowszym stwierdzeniem na temat swej politycznej przyszłości. Nawiązał on planów na ewentualną prezydenturę oraz po raz kolejny ostro uderzył w PiS oraz prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego.

– Mam przed sobą 2 lata pełnienia naprawdę ważnego urzędu w Europie. To skuteczne narzędzie, jedyne, które jest w dyspozycji Polski i Polaków, przy pomocy którego mogę chronić Polskę przed marginalizowaniem w Europie – powiedział Tusk w rozmowie z TVN24, zapytany o to, czy będzie on ubiegał się o stanowisko prezydenta RP w następnych wyborach.

ZOBACZ TAKŻE: Na to czekało pół kraju! PRZEŁOMOWY komentarz Tuska o nowym premierze

Polityk najmocniej w historii

– Dzisiaj pełnia władzy jest w rękach człowieka, który za nic nie odpowiada. (…) Nie wykluczam, że jestem jednym z istotnych powodów, dla których Jarosław Kaczyński chce mieć pełną kontrolę nad wymiarem sprawiedliwości i chce mieć ten wymiar posłuszny politycznej woli – dodał także przewodniczący Rady Europejskiej, ostro uderzając w prezesa PiS.

– Będę się angażował w sprawy Polski tak długo, jak będę żył, niezależnie od tego, jaką będę pełnił funkcję – stwierdził stanowczo Tusk, czym niezwykle ucieszył swych zwolenników.

ZOBACZ TAKŻE: UE podjęła decyzję! Albo Polska zniknie z mapy, albo opuści UE

Jak Tusk radzi sobie w Brukseli? Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki! [MEMY]


Jak Tusk zachowywał się w szkole? Oburzające! 10 nieznanych faktów z jego życia

...

Zobacz również