Znowu wraca temat afery taśmowej. Tym razem nowe nagrania z restauracji Sowa&Przyjaciele zostały opublikowane przez Telewizję Republika. Występuje w nich Elżbieta Bieńkowska, była wicepremier oraz Krzysztof Kwiatkowski – prezes NIK, który wówczas oczekiwał na konstytucyjne zatwierdzenie przez Senat. Na taśmach pojawili się również Paweł Miklis oraz Przemysław Witek z katowickiej NIK.

O co chodzi podczas rozmowy? Dyskusja toczy się wokół sprawy wyborów w rzeszowskiej delegaturze NIK. Sprawa rozpoczęła aferę z udziałem Burego i Kwiatkowskiego, którzy mieli wskazać kandydata PSL na ten urząd. W końcu wybrano jednak Wiesława Motykę, który jest wyśmiewany przez gości restauracji.

– Dobry wybór (…) Naprawdę delegatura rzeszowska rozstrzygnęła się w tym duchu, dlatego, że Wiesław (Motyka-red.) przez ostatnie 5 lat poświęcił życie rodzinne i służył wiernie Jackowi Jezierskiemu. Kropka – mówi Witek.

Co mówią biesiadnicy o NIK? Cytaty są zatrważające.

Kwiatkowski: Przepraszam. Koledzy z PSL mnie molestują

Bieńkowska: Wspaniała instytucja, gratuluję ci! (eksplozja śmiechu)

Kwiatkowski: Ja nie wiem, jak ona ma ciągle dalej 60-procentowe zaufanie, rzeczywiście, opinii publicznej. Dobrze, że nikt się temu w szczegółach nie przygląda. (…) Mi zależy na jednym, żeby później nie było jakiś plotek, że ja się w to mieszałem.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: se.pl, Telewizja Republika

...

Zobacz również