Najmocniejsze cytaty z nowych taśm Bieńkowskiej
Wiadomości Pikio - 3 Września 2015

Najmocniejsze cytaty z nowych taśm Bieńkowskiej

Znowu wraca temat afery taśmowej. Tym razem nowe nagrania z restauracji Sowa&Przyjaciele zostały opublikowane przez Telewizję Republika. Występuje w nich Elżbieta Bieńkowska, była wicepremier oraz Krzysztof Kwiatkowski - prezes NIK, który wówczas oczekiwał na konstytucyjne zatwierdzenie przez Senat. Na taśmach pojawili się również Paweł Miklis oraz Przemysław Witek z katowickiej NIK.

O co chodzi podczas rozmowy? Dyskusja toczy się wokół sprawy wyborów w rzeszowskiej delegaturze NIK. Sprawa rozpoczęła aferę z udziałem Burego i Kwiatkowskiego, którzy mieli wskazać kandydata PSL na ten urząd. W końcu wybrano jednak Wiesława Motykę, który jest wyśmiewany przez gości restauracji. - Dobry wybór (...) Naprawdę delegatura rzeszowska rozstrzygnęła się w tym duchu, dlatego, że Wiesław (Motyka-red.) przez ostatnie 5 lat poświęcił życie rodzinne i służył wiernie Jackowi Jezierskiemu. Kropka - mówi Witek. Co mówią biesiadnicy o NIK? Cytaty są zatrważające. Kwiatkowski: Przepraszam. Koledzy z PSL mnie molestują Bieńkowska: Wspaniała instytucja, gratuluję ci! (eksplozja śmiechu) Kwiatkowski: Ja nie wiem, jak ona ma ciągle dalej 60-procentowe zaufanie, rzeczywiście, opinii publicznej. Dobrze, że nikt się temu w szczegółach nie przygląda. (...) Mi zależy na jednym, żeby później nie było jakiś plotek, że ja się w to mieszałem.Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:
źródło: se.pl, Telewizja Republika
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News