W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o najmłodszej matce korzystającej z rządowego programu „500+”, 16-letniej Dżesice. Jak się okazuje, nagły dopływ gotówki w rodzinie stał się powodem do awantur. 

16-letnia Dżesika z gminy Boniewo pod Włocławkiem jest najmłodszą matką w Polsce, która skorzysta z rządowego programu „Rodzina 500+”. Dziewczyna była do tej pory na utrzymaniu swojej matki, która oprócz niej i jej dwójki dzieci, wychowuje jeszcze szóstkę własnych pociech (na które zresztą również przysługuje 500zł/mc).

Jak się okazuje, nieletnia Dżesika chce sama rozporządzać tysiącem złotych, które przysługuje na jej dwoje dzieci. Innego zdania jest jej matka, która tłumaczy, że jej córka jest zbyt nieodpowiedzialna, by decydować o wydawaniu tak dużych kwot. Matka Dżesiki dodaje również, że to właśnie brak odpowiedzialności jej córki był powodem, dla którego zrezygnowała z 500 zł jakie przysługiwało jej na nią. Dziewczyna – tak samo jak teraz – miała wtedy żądać, by oddano jej „pieniądze należące do niej”.

Jednocześnie w sprawie Dżesiki toczy się śledztwo ws. fizycznego i psychicznego znęcania się nad nastolatką (matka Dżesiki miała jej nie wpuścić do domu, gdy ta wróciła w środku nocy z dyskoteki) oraz sprawa sądowa o demoralizację. W tym drugim przypadku, konsekwencją może być umieszczenie nieletniej matki w ośrodku wychowawczym.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

...

Zobacz również