Najlepszy polski matematyk w historii to... Jarosław Kaczyński. "On ma głowie kalkulator"

Najlepszy polski matematyk w historii to... Jarosław Kaczyński. "On ma głowie kalkulator"

O tym, że Jarosław Kaczyński jest człowiekiem wielu talentów, wiedzą nawet jego najzagorzalsi przeciwnicy. Najnowsze doniesienia o potędze intelektu prezesa PiS przeszły jednak najśmielsze przypuszczenia zarówno opinii publicznej, jak i bliskich współpracowników byłego premiera. Tym razem Kaczyński pochwalił się swoimi ponadprzeciętnymi zdolnościami matematycznymi.

O talencie do błyskawicznej kalkulacji Kaczyński poinformował telewidzów w programie "Gość Wiadomości", zdradzając również, że był jednym z autorów programu 500 plus.

Historia pewnej kolacji

Jak poinformował prezes PiS, pomysł na sztandarowy program partii rządzącej zrodził się w trakcie „pewnej kolacji w Krakowie”. – Chyba prof. Rybiński wysunął taki pomysł: 1000 zł na jedno dziecko. Obliczyłem to sobie w pamięci, bo nieźle liczę w pamięci, że to jest kompletnie nierealne. I pomyślałem, że trzeba znaleźć jakąś inną formułę, ale trzeba to zrobić. I wyszło, że 500 zł na drugie dziecko i każde kolejne jest realne, o ile będziemy odpowiednio energicznie działać w tych kwestiach, których symbolem jest VAT - opowiadał na antenie TVP. W matematycznym umyśle Kaczyńskiego kiełkują już projekty kolejnych zmian. Na razie konkretnych wyliczeń jednak nie podaje. - Z czasem największym osiągnięciem będzie program Mieszkanie Plus. To będzie prawdziwy przełom, jeśli chodzi o życie Polaków. Mieszkanie powinno być wtedy dostępne za cenę przystępną dla bardzo przeciętnej kieszeni, a po iluś tam latach będzie można je mieć na własność - zapowiedział w "Gościu Wiadomości". Bon mot Kaczyńskiego opublikowało na Twitterze TVP Info. Dzięki temu geniusz byłego premiera z pewnością nie ujdzie uwadze opinii publicznej. Fot. twitter.com/TVP Info Źródło: tvp.info
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News