O tym, że Jarosław Kaczyński jest człowiekiem wielu talentów, wiedzą nawet jego najzagorzalsi przeciwnicy. Najnowsze doniesienia o potędze intelektu prezesa PiS przeszły jednak najśmielsze przypuszczenia zarówno opinii publicznej, jak i bliskich współpracowników byłego premiera. Tym razem Kaczyński pochwalił się swoimi ponadprzeciętnymi zdolnościami matematycznymi.

O talencie do błyskawicznej kalkulacji Kaczyński poinformował telewidzów w programie „Gość Wiadomości”, zdradzając również, że był jednym z autorów programu 500 plus.

Historia pewnej kolacji

Jak poinformował prezes PiS, pomysł na sztandarowy program partii rządzącej zrodził się w trakcie „pewnej kolacji w Krakowie”.

Chyba prof. Rybiński wysunął taki pomysł: 1000 zł na jedno dziecko. Obliczyłem to sobie w pamięci, bo nieźle liczę w pamięci, że to jest kompletnie nierealne. I pomyślałem, że trzeba znaleźć jakąś inną formułę, ale trzeba to zrobić. I wyszło, że 500 zł na drugie dziecko i każde kolejne jest realne, o ile będziemy odpowiednio energicznie działać w tych kwestiach, których symbolem jest VAT – opowiadał na antenie TVP.

W matematycznym umyśle Kaczyńskiego kiełkują już projekty kolejnych zmian. Na razie konkretnych wyliczeń jednak nie podaje.

Z czasem największym osiągnięciem będzie program Mieszkanie Plus. To będzie prawdziwy przełom, jeśli chodzi o życie Polaków. Mieszkanie powinno być wtedy dostępne za cenę przystępną dla bardzo przeciętnej kieszeni, a po iluś tam latach będzie można je mieć na własność – zapowiedział w „Gościu Wiadomości”.

Bon mot Kaczyńskiego opublikowało na Twitterze TVP Info. Dzięki temu geniusz byłego premiera z pewnością nie ujdzie uwadze opinii publicznej.

Fot. twitter.com/TVP Info

Źródło: tvp.info

22 najbardziej wpływowe kobiety świata - Szydło wysoko w rankingu

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

...

Zobacz również

Zobacz również