Ile kosztują najdroższe buty świata? Ta cena jest oszałamiająca

Ile kosztują najdroższe buty świata? Ta cena jest oszałamiająca

Najdroższe buty na świecie to istny modowy cud. Każda miłośniczka błysku i przepychu bez mrugnięcia okiem założyłaby ten złoty cud na swoje stopy. Ile kosztują i gdzie zostały wyprodukowane te szpilki? Ich cena zwala z nóg o wiele skuteczniej niż niestabilne obcasy!

Najdroższe buty na świecie to istne cudeńko, które każdy zauważy z daleka - dosłownie. Obecnie ten tytuł należy do pary złotych szpilek, które są ozdobione setkami małych diamentów - ich blask może przyćmić nawet najdroższe klejnoty koronne będące w posiadaniu europejskich monarchów. Ile przyjdzie nam zapłacić za takie cudeńko?

Najdroższe buty świata

Najdroższa para butów na świecie została wyprodukowana w 2018 roku. Buty te muszą zwracać uwagę - ich cena sprawia, że wykonane są z najlepszych (i najbardziej świecących) materiałów. Zostały zaprojektowane i wykonane przez dwie luksusowe marki - Jada Dubai i Passion Jewellers. Pierwsza z nich była odpowiedzialna za wykonanie butów, druga - za przyozdobienie ich najpiękniejszymi i największymi kamieniami szlachetnymi.

Bez wątpienia udało im się osiągnąć efekt wow - buty zwrócą uwagę każdego przechodnia - o ile oczywiście właściciel(ka) zdecyduje się kiedykolwiek włożyć je na swoje stopy - przecież jest to raczej projekt artystyczny niż coś, co będzie noszone na co dzień. Powstały produkt to coś, co zapiera dech w piersiach - złote szpilki, wykonane z pozłacanej skóry wyłożonej od środka jedwabiem. Jednak nie to jest klejnotem koronnym tego projektu. Każdy z butów jest przyozdobiony 118 diamentami, w tym 15-karatowym diamentem na czubku każdej ze szpilek. 

Najdroższe buty na świecie - ile wydamy w Polsce

Passion Jewellers i Jada Dubai stworzyli buty, które są ikoną:

- Chcieliśmy stworzyć dzieło, które jest naprawdę wyjątkowe na skalę światową z wykorzystaniem bardzo rzadkich diamentów - powiedziała dyrektorka kreatywna Jada Dubai, Maria Majari. 

Nie jest to jednak coś, co będziemy mogli kupić w Polsce. Powód jest bardzo prosty - twórcy zapowiedzieli, że zostanie wykonana tylko jedna para tych butów, która zostanie dopasowana idealnie do stopy nabywczyni. Nawet jeśli byśmy mogli kupić tę parę obuwia, cena jest absolutnie zawrotna - za parę zapłacilibyśmy ponad 62 miliony złotych! 

Nie jest to pierwsza para butów, o której mówił cały świat. Jakiś czas temu ta sama marka pojawiła się w wiadomościach na całym globie, gdyż sprzedała parę szpilek za "zaledwie" 10 milionów złotych. Innym osiągnięciem może pochwalić się Mache Custom Kicks - ta firma wykonała dotychczas najdroższe adidasy świata. Za jedną parę niebieskich butów wysadzanych szafirami trzeba było zapłacić ponad 4 milionów dolarów, czyli około 15 milionów złotych. Jeśli to nie zachęci kogoś do biegania, to zapewne niczemu się już nie uda!

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Kim jest syn DJ Remo? Wiek, choroba i inne informacje o artyście
  2. Które miejsce Szpak zajął na Eurowizji? Bardzo dobry wynik
  3. Kim jest Karolina Chapko? Wszystkie informacje o gwieździe M jak Miłość
  4. Urszula Dębska: z mężem, w ciąży. Co zdradza Instagram gwiazdy?
  5. Co warto zobaczyć w Warszawie? Ciekawe miejsca i atrakcje
Następny artykuł