Jak wygląda najbrzydszy pies świata? Tytuł dostał zasłużenie

Jak wygląda najbrzydszy pies świata? Tytuł dostał zasłużenie Źródło: youtube.com/Barcroft TV

Najbrzydszy pies świata - co to za rasa, czy jest jeden, konkretny rekordzista? Co jakiś czas internet podbijają zdjęcia przeróżnych piesków. Niektóre są słodkie i milutkie, niektóre bardzo zabawne. Jednak pojawiają się też obrazki ukazujące drugą stronę spektrum - najbrzydsze psy, jakie kiedykolwiek przyjdzie nam zobaczyć. Jak wyglądają takie czworonogi?

Najbrzydszy pies świata - jest to dość smutny tytuł, który co jakiś czas nosi nowy piesek. Jak wyglądają pieski, które co jakiś czas pojawiają się w mediach społecznościowych, które obdarzamy tą nazwą? Często jest to ta sama rasa, są to naprawdę wierne i przyjazne psy. Niestety - są brzydkie jak noc. Koniecznie przeczytajcie artykuł do końca, mamy wiele informacji o tej wywołującej koszmary rasie!

Najbrzydszy pies świata

Tytuł najbrzydszego psa świata wcale nie jest przypadkowy i nie nadaje się go ot tak. W Stanach Zjednoczonych co roku odbywają się bardzo popularne zawody, w czasie których zespół sędziów wybiera psa, który na następny rok obejmie zaszczytny, oficjalny tytuł Najbrzydszego Psa Świata. Zawody są bardzo popularne głównie dzięki rozgłosowi, jaki tworzą wokół siebie w mediach społecznościowych. Wiele osób jest bardzo zainteresowanych zobaczeniem zawodów, które dostarczają obserwującym nie tylko dużo uśmiechu ze względu na pokracznie wyglądające pieski, ale także trochę materiału na koszmary na kolejny rok.

Zawody na najbrzydszego psa świata to nie przelewki - ludzie zjeżdżają na nie z całych Stanów Zjednoczonych, a nieraz nawet z zagranicy! Na szali stoi 1500 dolarów i sława na cały internet. Właścicielka zwycięzcy z 2015 roku na konkurs jechała aż 30 godzin. Jednak od razu po ogłoszeniu wyników przyznała, że warto było przedsięwziąć taką ekspedycję - przecież jej pies zapisał się od tamtej chwili na kartach historii.

Peanut - najbrzydszy pies świata

Co roku w sieci możemy zobaczyć imiona i zdjęcia zwycięzców tytułu najbrzydszego psa świata. W 2014 roku zaszczytną koronę otrzymał Peanut - Grzywacz chiński, który swoim wyglądem przypomina psa-zombie z wysokobudżetowego horroru. W kolejnych latach zawody wygrywały przeróżne psy - buldog Zsa Zsa, który zasłynął ze swojego ogromnie długiego języka, który w wielu sytuacjach ciągnął mu się po ziemi, czy karłowaty piesek Quasi Modo, który przez ciężką chorobę miał niesamowicie krótki kręgosłup i wyglądał, jakby był sztucznie skrócony w programie do obróbki graficznej. 

Najbrzydszy pies świata - najczęstsza rasa to grzywacz chiński

Czy w takim razie można w jakiś sposób "oszukać" system i zapewnić sobie i swojemu pupilowi wygraną w konkursie na najbrzydszego psa świata? Mamy na to sposób - wystarczy kupić odpowiednią rasę psa! W konkursie najczęściej wygrywają grzywacze chińskie. Są to małe pieski, występujące w dwóch odmianach - owłosionej i nieowłosionej. Zazwyczaj są to bardzo słodkie pieseczki, jednak szczególnie te bezwłose cierpią na wiele chorób, które mogą przyczynić się do ich przerażającego wyglądu.

Psy te cierpią na różnego rodzaju choroby - są to między innymi choroby skóry, które sprawiają, że psy te wyglądają jakby dopiero co wstały z grobu, czy deformacja szczęki, przez którą ich uzębienie ma urok kogoś, kto przynajmniej kilkadziesiąt razy w życiu miał złamaną żuchwę. Oczywiście, należy pamiętać, że takiego psa nie powinniśmy brać tylko ze względu na to, że jest brzydki. Z takimi chorobami wiążą się duże wydatki, a także wiele czasu, który musimy włożyć w troskę nad chorym zwierzęciem.

Jeżeli chcemy mieć zwierzaka, wybierzmy takiego, którym będziemy mogli się zaopiekować, a nie wybierajmy zwierzaka tylko dlatego, że nam się podoba - lub nie. Do opieki nad zwierzęciem powinniśmy podejść odpowiedzialnie. Jeśli chcemy dobrze bawić się z naszym pieskiem, może warto po prostu świętować Dzień Psa? Więcej o tej uroczystości napisaliśmy TUTAJ.

KONIECZNIE ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piorunujące efekty diety kapuścianej? Fakty, mity, przepisy
  2. Jak wygląda Magda Gessler w bikini? Mamy zdjęcia!
  3. Gdzie będą sinice na Bałtyku? Sprawdź ubiegłoroczną mapę
  4. Kiedy Międzynarodowy Dzień UFO? Świętuj z przedszkolakiem
  5. Brak pomysłów na zajęcia w przedszkolu? Nic nie szkodzi, jest Dzień Psa i gotowy scenariusz
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News