Najkłamliwszy tytuł w historii mediów. To co napisali o Tusku przechodzi ludzkie pojęcie

Najkłamliwszy tytuł w historii mediów. To co napisali o Tusku przechodzi ludzkie pojęcie

Walka polityczna w mediach w ostatnim czasie osiągnęła w Polsce niespotykaną dotąd zajadłość. Prorządowy "Gość Niedzielny" uciekł się do jednego z najbardziej haniebnych wybiegów w historii dziennikarstwa nad Wisłą. Tytuł jednego z artykułów na należącym do gazety portalu gosc.pl mocno uderzył w jednego z największych oponentów Prawa i Sprawiedliwości, Donalda Tuska.

Oczom internautów, którzy odwiedzili stronę "Gościa Niedzielnego" ukazał się dziś artykuł zatytułowany "Tusk zapisał się do Wehrmachtu". Tytuł wprawdzie niezwłocznie zmieniono, ale ogromny niesmak pozostał.

"Dziadek z Wehrmachtu" powraca

Autorem skandalicznego felietonu jest Bartosz Bartczak. Po licznych protestach internautów tytuł artykułu zmniejszono na łagodniejsze "Tusk wpisuje się w nagonkę". Poprzedni, obrazoburczy tytuł odnosił się rzecz jasna do dziadka byłego premiera, ale treść tekstu dotyczyła właśnie polityka PO. Autor artykułu krytykuje niedawny wpis Tuska na Twitterze, w którym polityk porównał działania Prawa i Sprawiedliwości do strategii Kremla. Bartczak odniósł się w tekście również do słynnego stwierdzenia Donalda Tuska na temat polskości. - Jeśli autor słów 'polskość to nienormalność' przyłącza się do nagonki Polskę, to wiedz, że coś się dzieje - ironizuje publicysta "Gościa Niedzielnego". Po raz pierwszy nazwisko Tuska pojawiło się w 2005 roku podczas kampanii prezydenckiej. Wówczas Jacek Kurski stwierdził, że dziadek byłego premiera zgłosił się do Wehrmachtu "na ochotnika". Informacja dzisiejszego szefa TVP okazała się później jedynie półprawdą, jednak zdołała przesądzić o zwycięstwie Lecha Kaczyńskiego. Źródło: gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News