W sieci pojawił się jak do tej pory najbardziej kontrowersyjny klip, który zachęca do tolerancji i przyjęcia uchodźców. W materiale pojawiają się liderzy państw niechętni imigrantom – w tym Beata Szydło. Ponadto, materiał zawiera sporo kontrowersyjnych elementów. 

Utwór nosi nazwę „Be Deutsch!” w założeniu ma wyśmiać postawy antyimigracyjne, jak również liderów państw i formacji, które nie chcą przyjąć uchodźców. Pojawiają się m.in Donald Trump, Beata Szydło, Viktor Orban, Geert Wilder, Władimir Putin czy Marine Le Pen. W klipie zwolennicy przyjęcia uchodźców pokonują przeciwników po „bitwie”.

W Niemczech klip jest bardzo popularny, ale podzielił internautów, do których dołączyli wkrótce obywatele innych krajów. W komentarzach na Youtube wywołał gorące dyskusje. Emocje często biorą górę i wymiany zdań przemieniają się we wzajemne obrzucanie się mięsem przez zwolenników i przeciwników przyjmowania uchodźców. Licznik ocen na tę chwilę wskazuje jednak na przewagę recenzji pozytywnych. Z kolei w komentarzach, dominują postawy antyimigracyjne.

szydło

muzułmanka

W klipie występuje znany niemiecki satyryk Jan Böhmermann, który stylizuje się na lidera grupy Rammstein.

– Uwaga, Niemcy powstają, ale tym razem jesteśmy cholernie mili! Autorytarni, nacjonalistyczni palanci, tak silni ze swymi pochodniami i widłami, nie jesteście narodem, jesteście przeszłością, Nadchodzą prawdziwi Niemcy! Lepiej szybko uciekajcie! – brzmi tekst utworu.

– Jesteśmy Niemcami – miłymi, liberalnymi, pełnymi współczucia, troskliwymi, rozsądnymi, społecznymi, umiarkowanymi, pokojowymi, otwartymi, wielokulturowymi!

– Powiedzmy to jasno, powiedzmy to głośno, jesteśmy dumni z niebycia dumnymi! Jesteśmy tu po to by przypomnieć wam, że my też kiedyś byliśmy głupi – śpiewa satyryk, a na ekranie widzimy nazistowski hełm.

Kontrowersje wzbudza też pełen wulgaryzmów apel dziewczynki.

– Ej, kretyni, spójrzcie uważnie na tych legalnych mieszkańców Niemiec w 2016 roku. Jest w pełni legalne, by robili co kurwa tylko zechcą, wy debile! I wiesz dlaczego przygłupie? Bo są pieprzonymi ludźmi, tak jak ty i każdy inny. Słyszałeś o imperatywie kategorycznym dupku? Poczytaj Kanta cioto! On też był Niemcem! 

dziewczynka

Swoje zdanie wyrażają też twórcy klipu. 

– Europa czuje się zagrożona przez uchodźców choć stanowią 0,3 proc. jej populacji, a w Stanach Zjednoczonych chcą wybrać na prezydenta człowieka, co do którego nie ma żadnej pewności, kto pociąga za sznurki pod jego tupecikiem. Jakby tego było mało to Niemcy zostali wytypowani to pouczania świata jak zachowywać się moralnie. NIEMCY! Przecież oni nie wygrali ani jednej wojny światowej w historii. 

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Zobacz również