Najbardziej antysemicka walentynka na świecie. Republikanie przepraszają (zdjęcia)

Najbardziej antysemicka walentynka na świecie. Republikanie przepraszają (zdjęcia)

Niemałe oburzenie wywołała walentynka, która została wręczona w ramach akcji walentynkowej na jednej z amerykańskich uczelni. Grupa republikanów, która odpowiada za wydarzenie, już zdążyła przeprosić za potężną wpadkę. Ta odbiła się jednak bardzo negatywnie na ich wizerunku.

Kontrowersyjny incydent miał miejsce na Uniwersytecie Michigan. Podczas spotkania zorganizowanego przez grupę republikańskich studentów, którzy chcieli uczcić zbliżające się walentynki, rozdawano upominki dla zebranych. W jednej z torebek z prezentem uczestniczka wydarzenia znalazła szokującą kartkę.

Widniała na niej bowiem podobizna Adolfa Hitlera z podpisem "Moja miłość do ciebie płonie jak 6 tys. Żydów". Oburzona prezentem studentka zrobiła zdjęcie kontrowersyjnemu prezentowi i wrzuciła je na Twittera. Nie trzeba było długo czekać, by zainteresowały się nim amerykańskie, a potem światowe media.

Te ostro potępiły grupę republikańskich studentów. Młodzi spotkali się także z gniewem lewicowych aktywistów i Żydów, którzy walentynkową kartkę uznali za potężną obrazę i ujmę. Prezent wręczony studentce już zyskał miano "najbardziej antysemickiej walentynki świata".

źródło: fox2detroit.com

W sprawie głos zabrali sami republikańscy studenci Uniwersytetu Michigan. Na Facebooku oświadczyli, że kontrowersyjna kartka nie była dziełem ich rąk. Ich zdaniem, wszystkie prezenty wyglądały tak samo, a kartka z Hitlerem dostała się na walentynkową zabawę bez ich wiedzy i zgody. Oficjalnie odcięli się też od nazistowskiej i antysemickiej retoryki. Jak dotąd nie wiadomo jednak, w jaki sposób walentynka z Führerem dostała się na zabawę.

źródło: facebook.com/cmurepublicans

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News