Tajemniczy incydent występujący podczas rozmów telefonicznych zelektryzował internautów. Wielu podejrzewało operatorów o nielegalne nagrywanie rozmów. 

Chyba każdy byłby zdziwiony taką sytuacją: w trakcie międzynarodowej rozmowy telefon rozłącza się, a następnie odtwarza całą rozmowę. Właśnie to przydarzyło się jednemu z czytelników portalu Niebezpiecznik.pl

Jak się okazuje, podobny problem miało wielu użytkowników, niezależnie od systemu operacyjnego telefonu ani sieci. Nikomu nie udało się wyjaśnić błędu z operatorami. Wielu podejrzewało ich o nielegalne nagrywanie rozmów.

Prawda okazała się jednak dużo prostsza. Winni są pośrednicy w połączeniach roamingowych, którzy dzięki nagraniom sztucznie przedłużają czas rozmów. Oczywiście dzięki temu mogą więcej zarobić – dotychczas nikt nie interweniował w tej sprawie.

Najbardziej niepokojący jest jednak sam fakt nagrywania prywatnych rozmów użytkowników oraz to, w jaki sposób są przechowywane. W takiej sytuacji polecane jest korzystanie z bezpiecznych komunikatorów, takich jak popularny Signal.

źródło: niebezpiecznik.pl

...

Zobacz również

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia