Nagrody dla rządu to przy tym nic. PiS ROZTRWONIŁ majątek

Nagrody dla rządu to przy tym nic. PiS ROZTRWONIŁ majątek

Nagrody dla polityków, sprawujących obecnie władzę, zszokowały swoją wysokością wszystkich Polaków. I mimo że byliśmy przekonani, że nic już nas bardziej nie zaskoczy, PiS przygotował kolejną bombę. Kwoty wypłacone w ciągu dwóch lat w Ministerstwie Finansów na "zmotywowanie do ciężkiej pracy" są niesłychane.

Od listopada 2015 roku do kwietnia 2018 roku same nagrody dla tego resortu wynosiły prawie 80 mln złotych. Nagrody, które zwykle były dodatkiem za dobrze wykonaną pracę, tym razem miały być do niej zachętą i motywacją. O pieniądze wręczane pracownikom w Ministerstwie Finansów zapytali posłowie z Platformy Obywatelskiej.

PiS - nagrody dla MF przekraczają wszelkie normy

Pierwsze nagrody były wypłacone 16 listopada 2015 roku. Portal Wp.pl donosi, że od tamtego momentu wypłacono 79.278.167,40 złotych. Miesięcznie daje nam to 4,5 miliona złotych wypłacane tylko na nagrody dla Ministerstwa Finansów. Najwięcej otrzymał Mateusz Morawiecki, który zarządza resortem. Jego wynagrodzenie w 2017 roku powiększyło się o dodatkowe 75 tys. złotych. Na kolejnych miejscach najlepiej nagradzanych pracowników ministerstwa znajdują się: Marian Banaś (67,4 tys. złotych), Piotr Nowak (66,4 tys. złotych), Leszek Skiba (66,4 tys. złotych) oraz Wiesław Janczyk (62,4 tys. złotych). Obecna szef resortu, Teresa Czerwińska, za swoją pracę dostała "zaledwie" 36,9 tys. złotych. Pieniądze to jednak nie wszystko, a politycy otrzymują podarki także w postaci drogich przedmiotów i wyjazdów. Przykładem może być Wiceminister Banaś, który spędził zeszłoroczną majówkę z małżonką w ośrodku Rabczański Zdrój Medical SPA, jednak nie ma pewności, kto za to zapłacił. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazdor TVN wywołał burzę. Pokazał zdjęcie z chłopakiem
  2. Piotrowicz przyłapany na spotkaniu! Nie wybaczą mu
  3. Giertych pogrążył Piętę! Rozniósł go w kilku słowach
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News