Z ostatniej chwili! Jurek Owsiak nominowany do pokojowej Nagrody Nobla

Z ostatniej chwili! Jurek Owsiak nominowany do pokojowej Nagrody Nobla Źródło:

Nagroda Nobla dla Jurka Owsiaka? Okazuje się, że dotychczasowy prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za swoją działalność powinien zostać uhonorowany. Jego kandydaturę zgłosiło kilku polskich polityków. Dziś komisja, według informacji zebranych przez portal warszawawpigulce.pl, tę nominację przyjęła.

Nagroda Nobla to najbardziej prestiżowe wyróżnienie na świecie. Zdobywcy, nie tylko cieszą się ogromnym szacunkiem, ale i zabierają istotny głos w debacie publicznej. Nagroda Pokojowa jest uhonorowaniem wyjątkowej wagi - podkreśla działania, które miały istotny wpływ na nastroje polityczne i społeczne. Teraz, Jurek Owsiak ma szansę dołączyć do grona wybranych. Jego kandydaturę zgłosił polski polityk, a komisja nominację przyjęła. Informację przekazał portal warszawawpigulce.pl.

Nagroda Nobla dla Jurka Owsiaka? Mężczyzna ma szansę na wyróżnienie

Spośród tysięcy zgłoszeń, to właśnie on znalazł się w zawężonym gronie nazwisk, które mogą odebrać wyróżnienie w 2019 roku. Kandydaturę zgłosił Andrzej Kobylarz - poseł Kukiz'15. - Dzisiaj 15.01.2019 Komitet Norweski przyjął nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019. Nominację złożona z pomocą posła Pana Andrzeja Kobylarza. Mamy to! - pojawiło się w wiadomości do redakcji Warszawa w Pigułce. Wcześniej kandydaturę mężczyzny zgłaszali także Joanna Schmidt z .Nowoczesnej oraz politolog prof. Adam Grzegorczyk.

"Murem za Owsiakiem". Masowe apele Polaków

Po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku, wskutek których zmarł prezydent Paweł Adamowicz, Jerzy Owsiak postanowił zrezygnować z obejmowania stanowiska prezesa fundacji. O swojej decyzji poinformował na konferencji prasowej w poniedziałek. Internauci natychmiast zaczęli apelować do mężczyzny z prośbą o zmianę decyzji. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD FILMEM: W Internecie dziś możemy znaleźć kilkanaście petycji, które masowo podpisują Polacy. Ci, pamiętają, ile dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zrobił Owsiak. Chcieliby, aby dalej prowadził wolontariuszy i sygnował swoim nazwiskiem wielki finał. Dziś nietrudno nie zauważyć, że Jurek Owsiak cieszy się ogromnym autorytetem. Jego działalność, mająca na celu zbiórkę pieniędzy na wyposażenie szpitali i oddziałów pediatrycznych, z pewnością zmieniła oblicze polskich placówek medycznych. Rodzice, którzy musieli się znaleźć na oddziałach, opiekując się swoimi dziećmi, chętnie dzisiaj zabierają głos w debacie publicznej. Przypominają, że bez działalności Orkiestry, jakość życia ich dzieci mogłaby wyglądać inaczej. Szwedzka komisja teraz zajmie się nominacją Owsiaka. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Mało kto znał prawdę o żonie Cezarego Pazury. Polacy w szoku!
  2. Gdzie mieszka Dorota Wellman? Opadną wam szczęki
  3. Jurek Owsiak odszedł z WOŚP! Właśnie wybrano jego następcę
  4. Rydzyk nienawidzi WOŚP, wstrętne słowa. "Jurek Owsiak to DIABEŁ!"
  5. Owsiak tłumaczy szokujące powody swojej rezygnacji. "Jestem w ROZSYPCE"
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News