Wiele osób pokrzywdzonych w niedawnych nawałnicach krytykowało bezpośrednio rząd za opieszałość oraz brak skuteczności proponowanych działań. Jedną z nich okazał się wolontariusz pracujący w Borach Tucholskich przy usuwaniu powalonych przez wiatr drzew. Opublikował on na Twitterze krótkie nagranie, w którym zwraca się do ministra Mariusza Błaszczaka w konkretny, czasem nawet wulgarny sposób. Film natychmiast stał się hitem wśród polskich internautów.

Popularne nagranie powstało przed remizą OSP w Brusach. Wolontariusz odpowiedział w nim ministrowi Błaszczakowi na jego słowa, w których zganił on miejscowego wojewodę za opieszałość. Według mężczyzny polityk także nie wywiązał się odpowiednio ze swoich obowiązków. Kiedy był potrzebny na terenach dotkniętych przez nawałnice, odpoczywał bowiem w nadmorskim kurorcie, nie przejmując się kryzysową sytuacją tysięcy obywateli.

– Jeśli masz odrobinę jaj i honoru, to zapraszam cię. Dostaniesz służbowe wdzianko, siekierę, narzędzia. Zapraszam cię do lasu. Nawet pokażę ci, gdzie będziesz mógł odgarniać drzewa, o których raczyłeś opowiadać swojemu wojewodzie. Błaszczak, mam nadzieję, że te słowa do ciebie dotrą – dodał także wolontariusz.

Film natychmiast zdobył ogromną popularność, szczególnie wśród osób, które same zostały poszkodowane w nawałnicach. Nie wiadomo jednak, czy zmieni on cokolwiek w najbliższych planach ministra Błaszczaka oraz jego podejściu do kryzysowej sytuacji.

...

Zobacz również