Krytyki z tej strony Partia Kaczyńskiego się nie spodziewała. Jak się okazuje, imperium ojca Tadeusza Rydzyka wystąpiło przeciw swojemu sojusznikowi. Nagranie z tego koncertu jest w internecie hitem.

Mowa o koncercie Macieja Wróblewskiego, który zagrał dla Radia Maryja, a całość transmitowała Telewizja Trwam. Nagranie pochodzi z 2015 roku, kiedy jeszcze przed wyborami parlamentarnymi zorganizowano wielką kampanię na rzecz PiS. Muzyk bardzo wówczas chwalił przyszłego ministra środowiska, Jana Szyszkę.

Wróblewski w piosence popierającej polityka śpiewał, że minister… wystąpi w obronie lasów. W słowach piosenki mówił o tym, że gdy Szyszko będzie ministrem, nie pozwoli na bezmyślną wycinkę.

– Sosnowa szyszko, szyszko miła,
gdybyś to ty ministrem od lasów była,
to byś tak łatwo, tak bezmyślnie,
wycinać pięknych drzew, nie pozwoliła –
śpiewał Wróblewski.

Po dwóch latach, kiedy Szyszko jest niemal na wylocie z rządu, muzyk musi być zaskoczony. Ulubieniec ojca Tadeusza Rydzyka jest bowiem uważany za mistrza kompromitowania ekipy Beaty Szydło. Najbardziej oberwało mu się za masową wycinkę drzew, przed którą miał bronić. W internecie nagranie jest hitem. Internauci są przekonani, że to prawdziwy strzał w stopę Telewizji Trwam i atak na Jana Szyszko.

https://www.youtube.com/watch?v=lbi4gOPvTjw

źródło: youtube.com

...

Zobacz również

Zobacz również