Nagranie z Marszu Niepodległości
YouTube Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Irmina Jach - 14 Listopada 2020

MSWiA opublikowało nagranie z Marszu Niepodległości. Prawda wyszła na jaw, wszystko widać jak na dłoni

Nagranie opublikowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w serwisie YouTube wzbudziło szok wśród internautów. Zarejestrowano wstrząsające sceny, do których doszło w środę, 11 listopada, podczas Marszu Niepodległości, na rondzie ronda de Gaulle'a w Warszawie. Prawda wyszła na jaw.

Nagranie z monitoringu miejskiego, które za sprawą resortu pojawiło się w internecie, ujawnia szczegóły zamieszek, do których doszło na warszawskim rondzie de Gaulle'a. Motywacją do ujawnienia wideo, zdaniem przedstawicieli ministerstwa, jest "ważny interes publiczny", który zmusił władze do przedstawienia rzeczywistego obrazu sytuacji.

Mieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicęMieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicęCzytaj dalej

Nagranie z Marszu Niepodległości jest szokujące

W środę, 11 listopada, zgodnie z coroczną tradycją, w Warszawie odbył się Marsz Niepodległości. W tym związku, z uwagi na niekorzystną sytuację epidemiologiczną w kraju i decyzję odmowną, wydaną organizatorom przez prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego, wydarzenie miało przyjąć formę przejazdu samochodowego. Stało się jednak inaczej.

Wielu uczestników, nie zważając na ryzyko sanitarne i potencjalne problemy prawne, postanowiło przemieszczać się po stołecznych ulicach pieszo. Niestety, jak każdego roku, doszło do zamieszek i aktów przemocy. Było bardzo niebezpiecznie, policja użyła broni. Nie bez powodu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

W stronę mundurowych poleciały kamienie i race. Komenda Stołeczna Policji informowała, że "grupy chuliganów zaatakowały policjantów chroniących bezpieczeństwo innych ludzi". Do akcji niezwłocznie włączyły się pododdziały zwarte, które użyły środków przymusu bezpośredniego - gazu łzawiącego i broni gładkolufowej.

Nagranie, które zostało opublikowane w sobotę, pokazuje dokładny przebiegu wydarzeń, które miały miejsce w rejonie ronda de Gaulle'a. Można na nim zobaczyć między innymi walki uczestników marszu i policjantów, a także moment postrzelenia fotoreportera "Tygodnika Solidarność".

- Kierując się ważnym interesem publicznym, przedstawiamy rzeczywisty obraz sytuacji, utrwalony na monitoringu miejskim i dokumentujący zdarzenia u zbiegu Alei Jerozolimskich i Nowego Światu - przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Przedstawiciele resortu zdecydowali się także na wyszczególnienie konkretnych momentów wideo. W minucie 02:11 można zobaczyć, jak straż marszu zajmuje obydwie jezdnie spowalniając przejazd pojazdów. W momencie 06:11 demonstranci sforsowali bariery, które zostały ustawione nieopodal sklepu Empik. W 12:32 chuligani zaatakowali policjantów, a 20 sekund później doszło do postrzelenia.

- Czy była to policyjna prowokacja? Czy policja była agresywna? Absolutnie nie! Widać to dokładnie na filmie udostępnionym przez MSWiA. To piętnastominutowe nagranie z kamery ustawionej na dachu budynku BGK, po przeciwnej stronie ulicy - skomentowała nagranie Komenda Główna Policji.

Dzisiaj grzeje:

1. Wiceminister zdrowia zdradził, co stanie się już 18 listopada. Niebywałe doniesienia dla wielu Polaków

2. „Rodzice mają 6 córek , a każda z nich ma brata”. Potrafisz rozwiązać zagadkę? Przerosła 96% z nas

3. Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Ważny apel do wszystkich Polaków

W piątek Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ wszczęła śledztwo dotyczące zdarzeń na Marszu Niepodległości. 36 osób usłyszało zarzuty napaści na funkcjonariuszy policji oraz naruszenie porządku publicznego. Wpłynął również jeden wniosek o areszt i 17 dozorów. Mężczyźnie, który według prokuratury powinien znaleźć się w areszcie, postawiono zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy.

Pozostałym w większości zarzucono udział w nielegalnym zbiegowisku, naruszenie nietykalności policjantów, znieważenie funkcjonariuszy i udział w bójce. Dodatkowo pojawiły się zarzuty kradzieży i posiadania narkotyków. Zatrzymano również uczestnika marszu, który oskarżony jest o podpalenie mieszkania przy al. 3 Maja. Policjanci poinformowali, że mężczyzna ma bogatą kartotekę.

Nagranie z Marszu Niepodległości

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Zamknijcie okna, zostańcie w domach". Pilny apel służb porządkowych, zagrożenie dla życia i zdrowia
  2. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Lepszy niż z pudełka, cudowny i niezapomniany kopiec kreta. Domowa receptura jest o niebo smaczniejsza i zdrowsza
  7. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie" ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News