Nagranie z DPS
Facebook Ewa Kielar
Irmina Jach - 14 Listopada 2020

Nagranie z Domu Pomocy Społecznej w sieci. Niewiarygodne, co tam się wyprawia, internauci oniemieli

Nagranie opublikowane w mediach społecznościowych przez dyrektorkę Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach na Lubelszczyźnie obiegło internet, stając się olbrzymim hitem. Internauci z zapartym tchem obserwują, jak ubrane w kombinezony ochronne pracownice tańczą i śpiewają. Ich spontaniczny występ spowodowany był bardzo znamiennym wydarzeniem.

Nagranie pokazujące spontaniczny taniec członków personelu medycznego wzbudziło duże rozbawienie wśród komentujących. Za układem przedstawionym na wideo kryje się jednak bardzo wzruszająca historia. Pandemia koronawirusa w tym miejscu zdaje się chwilowo dawać za wygraną.

Mieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicęMieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicęCzytaj dalej

Nagranie opublikowane przez pracowników DPS-u stało się internetowym hitem

- Moja załoga jest rewelacyjna. W trudnych chwilach muszą sobie radzić - napisała dyrektorka Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach na Lubelszczyźnie, Ewa Kielar, publikując nagranie, na którym personel, ubrany w białe kombinezony tańczy i śpiewa znany utwór "Nie kłam nas", wykonywany w rytm włoskiego hitu "Bella Ciao".

Jak wyjaśniła Ewa Kielar w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" radość, która została uwieczniona na nagraniu, była spowodowana faktem, że tego dnia, po raz pierwszy od dwóch tygodni, żaden z pensjonariuszy pozostających pod opieką DPS-u nie miał podwyższonej temperatury.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Bardzo cieszymy się z tego, bo wygląda na to, że w końcu udało się pokonać wirusa - powiedziała kierowniczka domu opieki społecznej.

Personel zmagał się z walką z niebezpiecznym patogenem od 28 października. To wtedy pierwsze wykonane testy na obecność koronawirusa dały wynik pozytywny u dwunastu osób. Kolejna seria potwierdziła zakażenie u czternastu pensjonariuszy.

Na mocy decyzji sanepidu niezwłocznie przebadano kolejne osoby. Ostatecznie liczba zakażonych wyniosła 72. Niestety, dwie osoby zakażone zmarły na skutek powikłań.

Zainfekowani byli także niektórzy pracownicy, którzy na co dzień sprawują opiekę nad pensjonariuszami. W pewnym momencie sytuacja była naprawdę kryzysowa.

Dzisiaj grzeje:

1. Wiceminister zdrowia zdradził, co stanie się już 18 listopada. Niebywałe doniesienia dla wielu Polaków

2. Kobieta urodziła trojaczki. Kiedy lekarz zobaczył ich twarze, kolana się pod nim ugięły. Nie mógł wydusić słowa

3. Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Ważny apel do wszystkich Polaków

- Sześciu pracowników zamieszkało w domu. Trzy pielęgniarki z wynikiem pozytywnym opiekowały się grupą osób zakażonych, zaś troje innych pracowników, którzy także zamieszkali w domu grupą podopiecznych, którzy nie mieli COVID-19. To był naprawdę bardzo ciężki czas - przyznała dyrektorka DPS-u, zwierzając się, że również ona mieszka obecnie w gabinecie.

- Zostałam, chciałam być jak najbliżej. Aby pracownicy wiedziały, że jestem tuż obok, za drzwiami i że mogą w każdej chwili do mnie przyjść - mówiła.

W Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach przebywa obecnie 139 podopiecznych. Wszyscy są w podeszłym wieku. Część seniorów zmaga się z niepełnosprawnościami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirusa może zabijać pewien niepozorny preparat. Okazuje się, że wszyscy mamy go w apteczkach
  2. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Wskazano 3 najzdrowsze produkty świata. Niedowierzanie, ale nie ma wśród nich ogórków kiszonych ani buraków
  7. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie" ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News