Niechcący chwycił moment, gdy trąba powietrzna szalała w polskiej miejscowości. Porażające nagranie w sieci

Niechcący chwycił moment, gdy trąba powietrzna szalała w polskiej miejscowości. Porażające nagranie w sieci Źródło: Twitter/Remiza.pl

W piątek nad całą Polską przeszły burze. Jeden ze świadków przesłał nagranie, na którym widzimy szalejącą trąbę powietrzną, jaka uderzyła w Ustronie Morskie. Filmik może przyprawić o ciarki, widok jest bardzo niekojący.

W sieci pojawiło się nagranie jednego ze świadków, któremu przypadkowo udało się sfilmować trąbę powietrzną, jaka przeszła w piątek nad Ustroniami Morskimi. To właśnie tam doszło wczoraj do najpoważniejszych zdarzeń w skali całego kraju. Trąba powietrzna zniszczyła osiem domków holenderskich znajdujących się na terenie ośrodka wypoczynkowego.

W sieci pojawiło się porażające nagranie jednego ze świadków trąby powietrznej, która przeszła przez Ustronie Morskie

Jak przekazała Państwowa Straż Pożarna, tylko w piątek strażacy interweniowali aż 926 razy w związku z warunkami pogodowymi. Do największej liczby zdarzeń doszło w województwach: mazowieckim, łódzkim oraz wielkopolskim. W województwie mazowieckim odnotowano 320 interwencji strażaków, w łódzkim 111, a w wielkopolskim 75. Od północy w sobotę straż pożarna musiała interweniować ponad 100 razy w związku z warunkami atmosferycznymi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Strażacy głównie usuwali wiatrołomy, udrażniali przepusty i wypompowywali wodę - mówił rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski. Najpoważniejsze zdarzenie odnotowano w Ustroniach Morskich, gdzie pojawiła się trąba powietrzna. 7 domków holenderskich znajdujących się na terenie kompleksu wypoczynkowego uległo całkowitemu zniszczeniu. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

- Na początku to był zwykły deszcz. Ostatnio tutaj dość często pada. Zaczęło to być niepokojące. Bardzo intensywne opady, bardzo silny wiatr. Zobaczyłem w oddali, że zaczynają dachówki latać - z okolicznych domów pozrywało trochę dachówek. Wbiegłem na górę zobaczyć, co się dzieję. Widzę trąbę powietrzną i zacząłem to nagrywać - mówił w rozmowie z RMF FM pan Wojciech, który przebywał w okolicach Ustroni Morskich.

Dzisiaj grzeje: 1. Trąba powietrzna nad Bałtykiem. Żywioł uderzył z całą siłą, ogromne zniszczenia i ranni

2. Cechy świadczące o wysokiej inteligencji. Nie wszyscy je przejawiają

W związku ze zniszczeniami trąby powietrznej, poszkodowanych zostało sześć osób, w tym jedno dziecko. Wszyscy trafili do szpitala. W sieci pojawiło się również porażające nagrania świadków zdarzeń, który znajdowali się w okolicach Ustroni Morskich w trakcie burzy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wrzuciła do małosolnych nietypowy składnik. Wszyscy poprosili o przepis
  2. Kulisy rozstania Alicji Bachledy-Curuś i Marcina Gortata wyszły na jaw. Znajomy pary dolał oliwy do ognia, mocne słowa
  3. Ujawniono, co Marek Kondrat robi z 2-letnią córeczką. Niestety, fani drżą z obaw o przyszłość rodziny
  4. TVP przekazało smutne informacje, Polacy w żałobie. Nie żyje Henryk Płóciennik
  5. Fenomenalny trik na pranie ubrań. Prawdziwy hit, będą jak nowe, już nigdy się zniszczą w pralce
  6. TVP przekazało wstrząsającą wiadomość. ”Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy”, cytowano słowa rodziny

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News