Nagranie z kościoła
Archiwum policyjne/Małopolska Policja
Irmina Jach - 9 Stycznia 2021

Kamera nagrała co dwaj mężczyźni zrobili w kościele. Porażające sceny, interweniowała policja

Nagranie z Kościoła Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie zszokowało wiernych. Złodzieje usiłowali obrabować stojącą w świątyni skarbonę. Do akcji wkroczyli funkcjonariusze małopolskiej policji.

Do wstrząsającego przestępstwa doszło w poniedziałek 4 stycznia około godziny 15:20. Dwaj mężczyźni dokonali kradzieży niewielkiej ilości gotówki znajdującej się w kościelnej skarbonie. Nie wiedzieli, że świątynia jest wyposażona w monitoring. Jeden z księży opublikował nagranie w internecie.

- W kościele jest monitoring - zatem jeden z księży Pallotynów opublikował tego dnia w mediach społecznościowych zdjęcie przedstawiajcie złodziei przyłapanych przez kamerę. Nagranie skopiowali także policjanci z komisariatu VII by wykorzystać je w prowadzonym postępowaniu - informują krakowscy mundurowi.

Poszukiwania sprawców przebiegły niezwykle szybko. Jednemu z policjantów udało się rozpoznać przestępców. Mężczyźni byli przez niego legitymowani w dniu kradzieży, dlatego funkcjonariusze dysponowali danymi osobowymi.

- Rankiem następnego dnia dowódca jednego z plutonów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie rozpoznał osoby na nagraniu jako osoby, które były legitymowane 4 stycznia - jeszcze przed kradzieżą - przez dowodzony przez niego patrol, w rejonie Starego Miasta. Policjanci dysponowali zatem danymi personalnymi osób podejrzanych. Kwestią czasu było zatem ich zatrzymanie - podaje małopolska policja.

Spojrzał na sufit w łazience i zamarł. Szybko zrobił zdjęcie, w panice chciał dzwonić na służbySpojrzał na sufit w łazience i zamarł. Szybko zrobił zdjęcie, w panice chciał dzwonić na służbyCzytaj dalej

Liczne patrole pojawiły się w okolicach krakowskiego Starego Miasta. O godzinie 9:20, w okolicach Małego Rynku oddział prewencji dostrzegł dwóch mężczyzn, którzy swoim wyglądem przypominali poszukiwane osoby.

30-latek i 46-latek wskazali miejsce, w którym otworzyli i porzucili skradzioną puszkę z datkami. Kościelna skarbona została zabezpieczona, posłuży jako dowód w śledztwie. Złodziejom grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

To nie pierwsze takie zdarzenie w ostatnim czasie. Przed trzema tygodniami raciborscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież mosiężnego świecznika z miejscowego kościoła. Na szczęście, udało im się odzyskać cenny przedmiot.

Nagranie z przestępstwa w Kościele Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie można obejrzeć klikając tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2.pl/Radio Eska/KPP Racibórz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News