Siła żywiołu jest porażająca. Nagranie z polskiej miejscowości przypomina film katastroficzny

Siła żywiołu jest porażająca. Nagranie z polskiej miejscowości przypomina film katastroficzny Źródło: YouTube Mariusz Chrzanowski

Nagranie, które zostało zarejestrowane na terenie jednej z polskich miejscowości, wzbudziło duże zainteresowanie internautów. Zarejestrowane sceny przypominają kadr z filmu katastroficznego. Moc żywiołu jest porażająca, ale trudno odmówić mu swoistego piękna. Wiele osób nigdy nie widziało czegoś takiego. Nagranie błyskawicznie obiegło media społecznościowe.

Nagranie, które pojawiło się na profilu Polskich Łowców Burz w mediach społecznościowych, wzbudziło duże zainteresowanie wśród internautów. Do nietypowych zjawisk pogodowych doszło na terenie województwa dolnośląskiego. Mieszkańcy tego regionu byli świadkami wspaniałego, acz niebezpiecznego spektaklu. Sobota była dniem obfitującym w komórki burzowe. Ten dzień był jednym z najintensywniejszych w bieżącym roku. Z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi musieli mierzyć się między innymi Polacy z Śląska, Ziemi Łódzkiej, Lubelszczyzny i Podlasia.

Nagranie burzy zszokowało internautów

Nagranie, które zostało umieszczone w serwisie YouTube przez użytkownika o nazwie Mariusz Chrzanowski, przedstawia zjawisko atmosferyczne, które mieszkańcy dolnośląskiej Oławy mogli zaobserwować w sobotę, 5 września bieżącego roku. Specjaliści prowadzący profil Polskich Łowców Burz w mediach społecznościowych, wyjaśnili, że film przedstawia burzę, której towarzyszył bardzo silny wiatr. Na pierwszym planie znajdują się wał szkwałowy, a także wir powietrzny. Zjawiska te występują stosunkowo rzadko. Ten rok obfituje jednak w anomalie tego typu. Ostatnio pisaliśmy o tornadzie, które dokonało katastrofalnych zniszczeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Oto nagranie z drona przedstawiające wczorajszą burzę z bardzo silnym wiatrem, która nasuwała się na Oławę w województwie dolnośląskim (...). Jest to tzw. gustnado, przeważnie słaby i krótkotrwały wir, który może utworzyć się na froncie szkwałowym burzy w wyniku oddziaływania silnego prądu zstępującego - napisano na facebookowym profilu Polskich Łowców Burz.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakaz, który rozwścieczył Polaków, już nie obowiązuje. Mamy potwierdzenie

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Pilny komunikat do wszystkich Polaków. Sytuacja lada moment będzie krytyczna

Wał szkwałowy jest specyficzną formą chmury w kształcie klinu, która towarzyszy zwykle wyładowaniom elektrycznym. Pojawia się zwykle na granicy burzowych frontów atmosferycznych. Prąd zstępujący pojawia się natomiast na skutek obniżonego ciśnienia. Pod tą nazwą kryje się pionowy ruch powietrza, który może spowodować powstanie wiru. Trzeba przyznać, że takie zjawisko pogodowe wygląda bardzo efektownie. Na nagraniu widać, jak chmury otaczają okolicę rozszerzającym się pierścieniem. Nad elektrownią wiatrową, która znajduje się w centrum wału, unoszą się tumany kurzu, które sięgają samych łopat wiatraków. Mieszkańcy okolicznych domostw mogli cieszyć się wyjątkowym widokiem, który przypominał scenę z filmu katastroficznego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie ma wątpliwości, fatalne informacje dla emerytów. Wszyscy byli w błędzie?
  2. Zaskakujący easter egg w systemie Windows 95. Znalezienie go trwało 25 lat
  3. Bardzo smutne wyznanie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Usłyszała od lekarzy porażającą diagnozę
  4. Tragedia w północnej Polsce. Umierał na oczach rodziny, wielki ból
  5. Ogromna wpadka gwiazdy TVP na festiwalu w Opolu. Wszyscy patrzyli tylko na jej nogi, dramat
  6. Zamiast wyrzucać do kosza, zrób z nich nawóz do storczyków. Rosną po nim jak szalone

Źródło: Facebook/YouTube

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News