Porażające nagranie z polskiej miejscowości. Bezlitosny żywioł uderza w kolejne miasta

Porażające nagranie z polskiej miejscowości. Bezlitosny żywioł uderza w kolejne miasta Źródło: Polscy Łowcy Burz/Facebook

Nagranie niedawno zostało zamieszczone w mediach społecznościowych, pokazując skalę bezlitosnego żywiołu. Już teraz gwałtowne burze uderzają w kolejne miasta na mapie Polski. Sytuacja będzie zmieniać się z minuty na minutę. O niebezpiecznych zjawiskach atmosferycznych ostrzega IMGW.

Nagranie zostało wysłane do Polskich Łowców Burz i udostępnione za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na krótkim nagraniu widać, że bezlitosny żywioł już pojawił się w Polsce, powodując zniszczenia. Prognoza pogody na najbliższe godziny nie będzie sprzyjać Polakom. 

Nagranie bezlitosnego żywiołu

Polscy Łowcy Burz za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowali nagranie z gwałtownej burzy, która przeszła nad miastem Oława w województwie dolnośląskim. Niszczycielski żywioł pojawił się nad miastem i jak można dowiedzieć się z zamieszczanych przez internautów komentarzy, już przenosi się do innych części Polski. 

- Dzisiejsze burze wykazują potencjał do generowania silnych, szkwałowych porywów wiatru. Tak wyglądał przebieg burzy w Oławie (woj. dolnośląskie), gdzie według informacji lokalnych mediów, pojawiło się dość sporo szkód, przede wszystkim w postaci powalonych drzew - napisano pod nagraniem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami 

Pogoda w sobotę pod wieczór zacznie ulegać zmianie. Po słonecznym dniu, nad Polską pojawią się chmury. Spodziewać się można ulewnych opadów i gwałtownych burz. Jak ostrzegało IMGW, ulewny deszcz i grad przejdzie aż przez sześć województw. Groźnego żywiołu należy spodziewać się w województwie opolskim, łódzki, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podlaskim i lubelskim.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła zmiana od dzisiaj. Ministerstwo podjęło decyzję

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Smutne doniesienia z samego rana. Nie żyje wielka aktorka

Zgodnie z prognozami mogą tam pojawić się burze z opadami deszczu 10-30 litrów wody na metr kwadratowy, a lokalnie nawet do 30-40 l/mkw.  Podczas burz prognozowane są silne wyładowywania wiatru w porywach do 5-90 kilometrów na godzinę. W niektórych regionach może pojawić się grad. Prognozuje się tam wystąpienie burz z opadami deszczu o sumie 10-30 litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie do 30-40 l/mkw. Towarzyszący wyładowaniom wiatr w porywach może rozpędzić się do 75-90 kilometrów na godzinę. Miejscami pojawić się też grad.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przeszłość Dagmary Kaźmierskiej z "Królowych życia" daje do myślenia. Mroczne sekrety
  2. Amerykanie testują broń przed którą nie ma obrony. Rosjanie przodują w tej technologii
  3. Tragiczny początek weekendu. 10 osób nie żyje, inne walczą o życie, policja potwierdziła najczarniejszy scenariusz
  4. Rodzinny dramat Zenka Martyniuka. Wszyscy milczeli, jest naprawdę źle
  5. Naukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwór
  6. Porażające, najpierw wynieśli kucharza z terenu restauracji, potem zakopali go w lesie. Wszystko nagrali i wrzucili do sieci

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News