Gdy polski samolot linii Enter próbował lądować, nagle boczny podmuch przechylił boeinga na prawą stronę. Maszyna zaczęła się kołysać, a skrzydło niemalże dotknęło ziemi. Wszystko, co stało się później, nagrał pasażer samolotu!

To, co się działo z samolotem, mogło skończyć się tragicznie. Wszystkiemu winny jest przechodzący przez Europę orkan Grzegorz. To jak potężną ma moc, uwiecznione zostało na nagraniu, przy próbie lądowania polskiego samolotu na lotnisku w Salzburgu.

Podczas gdy piloci szykowali się już do lądowania, w ostatniej minucie w bok samolotu uderzył silny podmuch wiatru, który wyprowadził maszynę z równowagi i przechylił ją na prawą stronę. Piloci w ułamek sekundy podjęli decyzję – to lądowanie się nie uda, muszą więc poderwać samolot do góry. Gdy samolot już prawie dotykał prawym skrzydłem ziemi – pilotom udało się go uspokoić i unieść do góry. Gdyby nie to – mogło dojść do tragedii.

Samolot finalnie zmuszony był do lądowania na lotnisku we Frankfurcie – podaje portal salzburg.orf.at.

Utrudnienia w całej Europie

Niemalże w całej Austrii obowiązywało wczoraj ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem, a jak podają austriackie media, doszło do setek interwencji straży pożarnej, połamanych drzewach i odwołanych lotów.

Orkan szalał niestety nie tylko tam. Wiele szkód wichura zrobiła również w Niemczach – tam oprócz kilkudziesięciu rannych jest również ofiara śmiertelna. W Polsce natomiast Silny wiatr uszkodził ponad 930 budynków a bez prądu jest nadal więcej niż 100 tysięcy gospodarstw

IMGW wydało również ostrzeżenie przed sztormem na Bałtyku.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=93&v=FUBtvy3Xssc

Źródło: wiadomości.gazeta.pl

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

Czy za chwilę nadejdzie KONIEC ŚWIATA? Oto znaki!

...

Zobacz również