Kierowca, który nagrał przejazd kolumny BOR z prezydentem Andrzejem Dudą ma teraz kłopoty. Mężczyźnie (lub kobiecie) grozi ogromny mandat i kilkanaście punktów karnych. 

Jak poinformował rzecznik Komendanta Głównego Policji, Marcin Szyndler, jeśli policji uda się ustalić tożsamość kierowcy, który nagrał pędzącą z dużą prędkością kolumnę Biura Ochrony Rządu z prezydentem Andrzejem Dudą, to zostanie on ukarany mandatem w wysokości ok. 1000 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Szyndler, w rozmowie z dziennik.pl, wylicza wykroczenia jakiego dopuścił się kierowca tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, przekraczanie ciągłej linii, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych oraz zmuszenie innych kierujących do zjechania na pobocze.

Inaczej zostali potraktowani funkcjonariusze BOR, którzy praktycznie popełnili te same wykroczenia. Dzięki art. 53 ust. 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym mogą nie stosować się do ogólnie przyjętych przepisów drogowych m.in. „w przypadkach akcji związanych z ratowaniem życia albo koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego albo w przejeździe kolumny pojazdów uprzywilejowanych; w wykonywaniu zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, którym na mocy odrębnych przepisów przysługuje ochrona.”

Przypomnijmy, że niedługo po tym gdy anonimowy kierowca uwiecznił pędzącą z dużą szybkością kolumnę BOR, doszło do wypadku prezydenckiego samochodu.

https://www.youtube.com/watch?v=zPevrMjojo4

Wypadek prezydenta DudyWypadek prezydenta Dudy

Opublikowany przez PiS i PO to jedno zło na 4 marca 2016

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: dziennik.pl

...

Zobacz również