TVN nie relacjonował pogrzebu "Łupaszki". "Odpięli nam kabel"

TVN nie relacjonował pogrzebu "Łupaszki". "Odpięli nam kabel" Źródło: źródło/wikimedia.org

TVN spotkało się w niedzielę z oburzeniem polityków partii rządzącej i ogółu prawicy. Powodem nagonki na stację telewizyjną był brak przekazu z pogrzebu pułkownika Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki". Według stacji, odpięto im kabel i dlatego nie było transmisji. 

Jak się w końcu okazało, TVN nie emitowało pogrzebu żołnierza antykomunistycznego podziemia, gdyż ktoś miał sabotować wóz transmisyjny. Nieznany sprawca miał odłączyć kabel sygnału z wozu tym samym pozbawiając transmisji obrazu.

Joanna Lichocka, posłanka PiS, na Twitterze zamieściła wpis, w którym nazwała TVN "mediami Moskwy". Stacja bowiem nie emitowała pogrzebu pułkownika Szendzielarza. TVP, dla którego wydarzenie to było najważniejszym w całym dniu, zyskało miano "medium narodowego".

Lichocka wcześniej była dziennikarką m.in Telewizji Republika.

W obronę wziął stację dziennikarz Radia ZET, Jacek Czarnecki. Oświadczył, że powodem braku emisji było wypięcie kabla sygnału. Na dodatek, w ripoście do wpisu posłanki Lichockiej, zwrócił jej uwagę, by ta zgłosiła się do "MSW o reakcję policji" w tej sprawie. POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO
Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: natemat.pl pt Następny artykuł