Do nagłego spotkania doszło dziś w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński wezwał na nie szefów okręgów partii i szefów wojewódzkich zespołów samorządowych.

ZOBACZ TAKŻE: Nie Kaczyński i nie Szydło! Znamy nazwisko NOWEGO PREMIERA

Sztab kryzysowy pomoże podjąć decyzje?

Rekonstrukcję rządu premier Beata Szydło zapowiedziała już w październiku. Od tamtej pory prace nad zmianami w polskim rządzie paraliżowała choroba Jarosława Kaczyńskiego oraz bieżące sprawy, z którymi musiała mierzyć się partia.

Wciąż nie wiadomo, które z resortów zostaną objęte rekonstrukcją. Nie znamy także żadnych personaliów, dotyczących roszad na najważniejszych stanowiskach w państwie. Rzecznik rządu Rafał Bochenek zapowiedział tylko, że rekonstrukcja Rady Ministrów będzie miała charakter strukturalny. Co dokładnie kryje się za tym stwierdzeniem – również nie wiadomo.

Kaczyński dotrzymał słowa

W połowie listopada Jarosław Kaczyński zapowiedział, że rekonstrukcja rządu będzie nieco odłożona w czasie i dziś wiemy, że słowa dotrzymał. Bardzo możliwe, że sztab kryzysowy, który powołano na Nowogrodzkiej został zwołany właśnie po to, aby ustalić najważniejsze personalia i przedyskutować zmiany. Świadczą o tym słowa samego prezesa, który w połowie listopada stwierdził, że „ostateczne decyzje co do personaliów będą podjęte w ciągu stosunkowo niedługiego czasu, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu”.

ZOBACZ TAKŻE: Na widok tego badania Macierewiczowi stanęło serce. Panika w MON

Wśród ministrów, którzy według mediów znajdują się „na wylocie” z rządu wymienia się Antoniego Macierewicza, Witolda Waszczykowskiego oraz Jana Szyszkę. Z pewnością całej sytuacji dramaturgii dodaje aura tajemniczości, którą buduje ciągłe odkładanie decyzji i brak jakichkolwiek konkretów ze strony kierownictwa partii.

Najważniejszą wątpliwością dotyczącą składu personalnego rządu w nowym roku jest jednak nazwisko premiera. Informacje o tym, czy Kaczyński zastąpi Beatę Szydło są sprzeczne, a na mocnego kandydata w ostatnich dniach wyrósł Mateusz Morawiecki.

Źródło: niezależna.pl

Jak wyglądała Marta Kaczyńska w dzieciństwie? 10 interesujących faktów z jej życia


Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

Zobacz również