Lekka nadwaga przedłuża życie? Zaskakujące wyniki badań

Lekka nadwaga przedłuża życie? Zaskakujące wyniki badań

Nadwaga dotyka bardzo wielu Polaków. Choć podejmują wysiłki, aby się jej pozbyć, to zazwyczaj chudnięcie nie wychodzi im za pierwszy razem. Zanim schudną dochodzi więc do wielu podejść. A co jeśli nie warto się męczyć?

Nadwaga to problem, który obecnie jest przyczyną wielu chorób na całym świecie. Niejednokrotnie z ust naukowców mogliśmy słyszeć ostrzeżenia, że jeśli nie pozbędziemy się nadmiarowych kilogramów, czeka nas przyszłość z chorobami układu krążenia, cukrzycą, a nawet nowotworami. Czy jednak słusznie nas straszono? Może tak naprawdę nadwaga ochroni nas przed chorobami cywilizacyjnymi? Najnowsze badania totalnie zaskoczyły lekarzy na całym świecie. Nie spodziewali się takich wyników. Leniwi mają kolejny pretekst do tego, aby nie wprowadzać do swojego życia zmian.

Nadwaga to naprawdę problem?

Wszystko wskazuje na to, że nadwaga stanie się jeszcze większym problemem. To dzięki najnowszym badaniom, które sugerują, że nadwaga może tak naprawdę przedłużyć nam życie - wbrew temu, co od lat słyszymy zarówno w prasie, telewizji jak i od swojego lekarza w przychodni. Wpłynie to z pewnością na tych, którzy właśnie mieli zabrać się za dietę, ale dowiedzą się o wynikach metaanalizy. Zespół dr Katherine Flegal (ekspertka do spraw otyłości pracująca w Centers for Disease Control and Prevention) przeanalizował kilka grup ludzi, którzy podzieleni byli ze względu na procent tkanki tłuszczowej, który składa się na ich ciało. Grupy przeszły przez szereg badań, ale okazało się, że nie muszą one być tak rozbudowane, jak pierwotnie sądzono, ponieważ dotychczas pojawiło się już sporo analiz, w których uczestniczyło tysiące ludzi. Wyniki poddano więc zbiorczej metodzie statystycznej, która wykazała coś nieprawdopodobnego. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ludzie z nadwagą żyją dłużej

Wyniki wskazały jasno, że najszybciej umierają ludzie, którzy są otyli, czyli ich BMI przekracza około 30 punktów. Dotyczy to także tych, których BMI jest mniejsze niż 17, czyli cierpią na wychudzenie lub anoreksję. Ci, którzy mają wagę w normie, a także Ci, których waga nieco przekracza zalecany limit, są w sytuacji, według tych konkretnych badań, idealnej (szczególnie, jeśli mieszczą się pomiędzy 26-27 punktem BMI). Ma to ich uchronić przed przedwczesną śmiercią. Zespół nie wie dlaczego tak jest. Trwają prace, które mają to ustalić. Wiadomo natomiast, że faktycznie osoby starsze, które zachowują "lekkie otłuszczenie" zachowują zdrowie o wiele dłużej i czują się w podeszłym wieku lepiej niż ich rówieśnicy, którzy głodują lub znacznie utyli. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Martyna Wojciechowska w Playboyu. Ta sesja przeszła do historii polskiego show-biznesu
  2. Hanka Bielicka, Polacy ją uwielbiali. Na jaw wyszła jej największa tajemnica
  3. Żona Sławomira ujawnia kulisy jego odejścia z TVP. Wiemy, co się z nim teraz stanie
  4. Lara Gessler przerwała milczenie ws. swojego rozwodu. „Jestem w szoku”
  5. Chcesz przejść na dietę? Podajemy 10 zasad mądrego odchudzania
Źródło: INN Poland   Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News