Puszyste kobiety chodziły w samej bieliźnie po Warszawie. Przechodnie zachwyceni, niektórzy internauci krytykują

Puszyste kobiety chodziły w samej bieliźnie po Warszawie. Przechodnie zachwyceni, niektórzy internauci krytykują Źródło: Facebook

Nadwaga to zdaniem wielu choroba, dla tych kobiet fałdki są jednak powodem do dumy. Postanowiły pokazać się mieszkańcom Warszawy w samej bieliźnie, czym wywołały skrajne emocje. Niektórzy uważają, że są obrzydliwe.

Nadwaga nie jest dobrze widziana w społeczeństwie. Pokazy mody zrzeszające wysokie i szczupłe kobiety, brak większych rozmiarów w sklepach z odzieżą czy reklamy środków na odchudzanie świadczą o tym, że prym wiodą szczupli ludzie. Powoduje to, że panie o rubensowskich kształtach wstydzą się obfitych kształtów i podejmują desperacką próbę dorównania modelkom z katalogów. Takiemu postępowaniu społeczeństwa postanowiły się sprzeciwić pewne kobiety.

Panie w ramach akcji "Positive body" postanowiły pokazać swoje wdzięki. Za wybieg posłużył modelkom obszar wokół warszawskiej kolumny Zygmunta. Kobiety paradowały w samej bieliźnie, pończochach i butach na wysokim obcasie. Organizatorka perfomance'u, Zuza Zakrzewska, wyznała, że amatorski pokaz ma na celu zaprotestowanie przeciwko dyskryminacji grubszych osób. Na wybiegu mogła pojawić się każda kobieta po uprzednim wysłaniu zdjęcia i podstawowych danych. Apel poskutkował, ponieważ na Placu Zamkowym pozowały dziesiątki pań.

Nadwaga nie powinna być powodem szykan

Wydarzenie przypadło do gustu osobom, które miały okazji zobaczyć je na żywo. Potwierdza to relacja jednego ze świadków happeningu.

- Wychodzą zza rozciętego prześcieradła, tłum bije brawo, potem półnagie cykają sobie wspólne zdjęcie pod królem polski. Turyści są zachwyceni!- zrelacjonował świadek wydarzenia. 

Akcja zyskała także aprobatę mieszkańców stolicy. Stwierdzili, że piękno nie ma tylko jednego oblicza, a każdemu człowiekowi należy się szacunek niezależnie od tego, jak wygląda. Dla zagranicznych obserwatorów taki widok wydał się czymś naturalnym. W innych krajach odbywały się już tego typu manifestacje. Zuza Zakrzewska, zwyciężczyni programu "Supermodelka Plus Size", postanowiła więc przenieść zachodnie wzorce na grunt polski. Nie wszyscy są jednak zachwyceni jej pomysłem. 

Widok roznegliżowanych kobiet o puszystych kształtach nie spodobał się internautom. Zarzucono Zakrzewskiej wypaczenie idei "The Real Catwalk":

- Ideą pokazów jest ukazanie różnorodności kobiet, w Warszawie było raczej jednorodnie- zauważyła jedna z komentujących.

Każda kobieta jest urodziwa, bo piękno ma wiele twarzy

Organizatorka akcji przyznała, że rzeczywiście grubszych pań było najwięcej. Zaznaczyła jednak, że pojawiły się też inne kobiety: łyse, anorektyczki, z bujnym owłosieniem, z krótkimi i długimi włosami, białe oraz czarne. Zależy jej na tym, aby każda z nich czuła się dobrze, wychodząc na ulicę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Negatywnie na temat manifestacji wypowiedział się również pracownik naukowy, autor publikacji "To tylko teoria", który uważa, że akcja promuje otyłość i niezdrowy styl życia. Według niego głównym przesłaniem protestu jest to, że można jeść fast foody i nie przejmować się większym rozmiarem ubrań. Posądza organizatorkę pokazu o działanie na szkodę społeczeństwa. 

Zuza Zakrzewska nie zgadza się z tym pomówieniem:

- Przecież nie opychałyśmy się tam frytkami i nie polewałyśmy tłuszczem. Przecież są grubsze kobiety z powodu ciąży, choroby, genów... -wyjaśniła oburzona organizatorka.

Zaskakująco negatywny odbiór manifestacji pokazał, że w Polsce istnieje jeszcze wiele uprzedzeń. Uczestniczki nietypowego pokazu wyznają, że są z siebie dumne, ponieważ początkowo odczuwały opór i wstydziły się pochwalić ciałem. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktor TVP wziął ślub z popularną piosenkarką! To nowa najpiękniejsza para show-biznesu
  2. Alkohol zniszczył życie Ewy Lassek. Dramat spowodował, że ciężko zachorowała
  3. Porażające wyznanie Agnieszki Chylińskiej. Gdyby nie dzieci już by jej z nami nie było
  4. Wielkie zmiany w Biedronkach. Sieć zamieni się w sklepy nowej generacji, po wejściu opadną wam szczęki
  5. Gwiazda DDTVN ma poważne powikłania po przebytej chorobie. Smutne informacje
  6. IMGW wydało właśnie alerty najwyższego stopnia dla kilku województw. TVN ostrzega Polaków
  7. Wielki dramat na południu Polski. Mieszkańcy ewakuowani, sytuacja pogarsza się z każdą minutą

Źródło: Facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News