Nie jest tajemnicą, że Donald Trump będzie starał się prowadzić wobec Rosji kompletnie inną politykę niż przez ostatnie 8 lat robili to za pośrednictwem Baracka Obamy Demokraci. 

Trudno stwierdzić, co oczekiwane ocieplenie stosunków na linii USA-Rosja będzie oznaczać dla świata. Jak na razie zapowiada się na to, że Donald Trump wraz z Putinem będą starali się odmienić losy wojny w Syrii. Nowy prezydent USA ma zupełnie inną strategię na syryjski kryzys. Trump zapowiedział też, że postara się zakończyć konflikt izraelsko-palestyński.

Obecnie Rosja popiera Bashara al-Assada, natomiast USA – zwalczającą go opozycję rewolucyjną. Z najnowszych wypowiedzi Trumpa można wywnioskować, że USA przestaną wspierać rewolucjonistów lub nawet poprą Rosję we wspieraniu Assada, co z pewnością szybko przechyliłoby szalę zwycięstwa na jego stronę.

Donald Trump wyjawił, że otrzymał od Putina „piękny” list oraz zapowiedział rozmowę telefoniczną, jaka już wkrótce ma się odbyć między władcą Rosji oraz prezydentem Elektem USA. Trump tłumaczył też, że wspieranie rewolucjonistów prowadzi do wojny z Rosją i Syrią.

Jakby tego było mało, Trump zapowiedział również, że ma zamiar zakończyć trwający od dziesięcioleci konflikt izraelsko-palestyński.

Zamierzam osiągnąć porozumienie, które wydaje się niemożliwe – powiedział.

źródło: interia

...

Zobacz również