Podczas programu „Kwadrans polityczny” szef MSWiA Mariusz Błaszczak pytany o medialne doniesienia na temat rekonstrukcji rządu odpowiedział: „Nikt z nas ministrów w rządzie PiS nie jest pewien swojej funkcji”. 

Zdaniem mediów zmiany w rządzie miałyby nastąpić na przełomie września i października, kiedy Platforma Obywatelska i .Nowoczesna przedstawią nowe programy. Według doniesień część członków PiS-u chciałaby zmiany na stanowisku premiera. Spekuluje się, że sytuacja w Europie jest tak poważna, iż stanowi dobry pretekst, aby wprowadzić Jarosława Kaczyńskiego na to stanowisko.

Bardziej prawdopodobny scenariusz zakłada wymianę ministrów. Według mediów największą szansę na wymianę ma szef finansów Paweł Szałamacha. Mówi się, że znalazł się na celowniku przez zbyt wolno postępującą poprawę ściągalności podatku VAT. Drugą osobą miałby być minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, który zaprosił do Polski Komisję Wenecką, przez co jest uznawany za najsłabszy element rządowej układanki.

Według sierpniowego badania preferencji partyjnych przeprowadzonego przez TNS Polska, największym poparciem cieszy się partia rządząca. Jej wynik wynosi aż 36 proc. Na drugim miejscu jest Platforma Obywatelska z 18 proc. Potem jest Kukiz’15 z 9 proc. Za nim Nowoczesna z 8 proc. Stawkę zamyka PSL z wynikiem 5 procent.  W stosunku do badania lipcowego nie ma zmian na czele stawki. Jedyne zmiany do spadek z trzeciego miejsca na czwarte partii Ryszarda Petru i awans Kukiz’15.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

wk źródło: onet.pl

...

Zobacz również