Uczeni z Uniwersytetu Wolverhampton w Wielkiej Brytanii znacznie zbliżyli świat farmaceutyki do stworzenia tabletki antykoncepcyjnej dla mężczyzn. Brytyjskim naukowcom udało się bowiem wytworzyć związek chemiczny, który uniemożliwia plemnikom poruszanie się.

Od momentu, kiedy w latach 60. XX wieku powstały tabletki antykoncepcyjne dla kobiet, naukowcy dwoją się i troją, by sporządzić coś analogicznego dla mężczyzn. Niestety, ich dotychczasowe prace nie przyniosły zamierzonego efektu.

Ostatnie dzieło naukowców z Wolverhampton ma jednak zrewolucjonizować rynek farmaceutyczny, a także kontakty łóżkowe. Brytyjczykom udało się bowiem wytworzyć peptyd, który „wyłącza” u plemników funkcję poruszania się. Męskie gamety przestają po prostu poruszać swoimi wiciami.

Jak mówi John Howl, który przewodzi zespołowi badawczemu naukowców z Wolverhampton, działanie takiego specyfiku jest widoczne już nawet po kilku minutach.

 – Rezultaty są zdumiewające i niemal natychmiastowe. Zdrowe plemniki po dodaniu naszego środka w kilka minut zostają całkowicie unieruchomione – mówi Howl.

Badacze już uzyskali dofinansowanie na przeprowadzenie badań nad zwierzętami. Jeżeli ich testy się powiodą, już za kilka lat będziemy mogli używać wynalazku naukowców z Uniwersytetu Wolverhampton w pożyciu seksualnym. Wiadomo, że peptyd będzie dostarczany do ciała w formie sprayu do nosa lub tabletek.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: vice.com
pt

...

Zobacz również