Minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz, podczas spotkania na Targach Książki Historycznej w Warszawie złożył ważną – z punktu widzenia zwolenników łatwiejszego dostępu do broni – deklarację. Jak przekonuje MON, broń to wielka odpowiedzialność, jednak zakłada, że w ciągu kilku najbliższych lat będzie miała w tej kwestii rewolucja. 

Minister Macierewicz wziął udział w promocji książki „Harcerską drogą do niepodległości” Justyny Błażejowskiej na warszawskich Targach Książki Historycznej. Książka opowiada o powstaniu w 1976 roku i działalności Komitetu Obrony Robotników (Antoni Macierewicz jest jego współtwórcą).

Podczas spotkania z sali padło pytanie o „przywróceniu zdrowym psychicznie, praworządnym Polakom – prawa do posiadania broni”, na które z niekrytą chęcią odpowiedział twórca Obrony Terytorialnej.

 – Społeczeństwo polskie dzisiaj jest innym społeczeństwem niż było w okresie II Rzeczypospolitej i zapewne przyjdzie taki moment, kiedy to, o czym pan mówi, będzie można zrealizować. Ale przejdźmy kolejne etapy dorastania do posługiwania się i posiadania broni. Bo broń to jest wielka, wielka odpowiedzialność i trzeba się tej odpowiedzialności po prostu normalnie nauczyć. Ja nie mówię o dziesiątkach lat, ale mówię o latach – oświadczył minister Macierewicz.

Minister obrony narodowej zaznaczył również, że tworzona przez niego Obrona Terytorialna jest właśnie krokiem w stronę łatwiejszego dostępu do broni poprzez przeszkolenie Polaków w obsługiwaniu się nią.

Aktualnie w Polsce jest zarejestrowanych ok. 0,5 mln sztuk broni, z czego ponad połowa to broń myśliwska. Pozwolenie na broń ma ponad 330 tys. Polaków.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: rmf24

...

Zobacz również