Minister rozwoju i finansów, wicepremier Mateusz Morawiecki, zaprezentował dzisiaj „Konstytucję Biznesu”. Najważniejszymi rozwiązaniami, które zostały w niej zawarte to m.in. zasada „to co nie jest zabronione prawem, jest dozwolone”, ulga na start dla początkujących przedsiębiorców czy też „działalność nierejestrowa” dla najmniejszych działalności.

Minister rozwoju i finansów, Mateusz Morawiecki zaprezentował dzisiaj podczas Kongresu 590 dla polskich przedsiębiorców tzw. „Konstytucję biznesu”, która w zamyśle rządzących ma ułatwić prowadzenie działalności w Polsce i sprawić, że będzie to atrakcyjne nie tylko dla samych Polaków, ale również dla ewentualnych inwestorów zza granicy.

Najważniejszymi rozwiązaniami, które zawarto w „Konstytucji biznesu” jest m.in. wprowadzenie zasady „co nie jest zabronione prawem, jest dozwolone”, ulgi dla początkujących przedsiębiorców tj. 6-miesięczne zwolnienie ze składek na ubezpieczenie, rozpatrywanie niejasnych przepisów na korzyść przedsiębiorcy, „działalność nierejestrowa” dla najmniejszych działalności, których maksymalny przychód to 50% najniższego wynagrodzenia, likwidacja REGONu (będzie potrzebny jedynie NIP) oraz powołanie Rzecznika Praw Przedsiębiorców a także Komisji Wspólnej Rządu i Przedsiębiorców.

rozwoj

Jak przekonywał podczas swojej prezentacji na Kongresie 590, wicepremier Morawiecki, przez ostatnie kilkadziesiąt lat w Polsce przedsiębiorca był z automatu uznawany przez wszelkie instytucje państwowe za oszusta, podejrzanego i złodzieja. Jak zapewnia, dzięki „Konstytucji biznesu” to się zmieni i przedsiębiorcy będą mogli polegać wreszcie na prawie, które będzie od teraz dla nich, a nie przeciwko nim.

 – Przedsiębiorcy to nie są kombinatorzy, ale państwo to nie jest łupieżca. Państwo to nie jest krwiopijca. Już nawet używanie takiego języka jest niedobre. Nie buduje wspólnoty, nie buduje silnego państwa. Właśnie w tych dojrzałych zachodnich i wschodnich państwach, które odniosły największy sukces, tam budowana jest wspólna płaszczyzna porozumienia, kompromis – podkreślał minister rozwoju i finansów.

rozwoj2 rozwoj3

https://www.youtube.com/watch?v=tzfuXjzrumk

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh, źródło: mr.gov.pl

...

Zobacz również

Zobacz również