Nadchodzi prawdziwa rewolucja. Naukowcy zapowiadają: "Koniec ze starością!"

Nadchodzi prawdziwa rewolucja. Naukowcy zapowiadają: "Koniec ze starością!" Źródło: fot. pexels - pixabay

Strach przed starzeniem się jest jednym z największych ludzkich lęków. Jeśli jednak farbowanie włosów, zabiegi kosmetyczne i operacje plastyczne przestały już wystarczać, z pomocą przyjdą holenderscy naukowcy. Twierdzą bowiem, że są blisko odkrycia leku skutecznie zwalczającego proces starzenia nie tylko już u laboratoryjnych zwierząt, ale i u ludzi.

Badacze z Erasmus University Medical Center szykują dla świata prawdziwą rewolucję. Coraz śmielej zapowiadają bowiem leki, które pomogą zachować świeżość i młodość. To odważne twierdzenie podpierają póki co badaniami prowadzonymi na myszach, które prognozują podobno na przyszłość wyjątkowo optymistycznie.

Aby wyjaśnić, w jaki sposób działać ma specyfik, trzeba najpierw wytłumaczyć, na czym właściwie polega starzenie. Od momentu, w którym komórka jajowa zostaje zapłodniona, zaczyna się dzielić, dzięki czemu powstaje nowy organizm. Komórki przez cały czas tworzą się i obumierają, dopóki nasz organizm jest do tego zdolny. Lek Erasmus University Medical Center ma pomóc, gdy przestaną się one dzielić. Pomoże bowiem usunąć stare komórki i zastąpić je nowymi. Wiadomo już, że działa to w przypadku myszy.

Dr. Keizer, który kieruje badaniami, zapowiada szybkie rozpoczęcie testów na organizmie ludzkim. Jak ostrzegają jednak inni znawcy tematu, musi przeprowadzić je wyjątkowo dokładnie, aby w przyszłości nikomu nie zaszkodzić, ani nie oszukać.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News