Polski kościół wypowiada wojnę alkoholowi. Biskupi przygotowali Narodowy Program Trzeźwości, w którym domagają się, by rząd Prawa i Sprawiedliwości podniósł wiek osób, które mogą kupić alkohol. Episkopat ma jeszcze kilka żądań. 

Biskupi przedstawili projekt Narodowego Programu Trzeźwości. Podczas prezentacji bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Episkopatu do spraw Apostolstwa Trzeźwości powiedział, że „nie będzie wolności osobistej i narodowej bez trzeźwości Polaków”.

ZOBACZ TAKŻE: Dziennikarz z Izraela OKŁAMAŁ Morawieckiego w słynnym pytaniu

Narodowy Program Trzeźwości Narodowej

Przedstawiciele Kościoła są zdania, że Polacy piją zdecydowanie za dużo alkoholu. Przygotowany przez nich Program Trzeźwości Narodowej zakłada, że napoje z zawartością procentową mają być dostępne tylko dla osób, które ukończyły 21. rok życia!

Dodatkowo episkopat chce, żeby radykalnie zmniejszyć liczbę miejsc, w których można kupić alkohol i znacznie podwyższyć jego cenę. Ale czy wysoki koszt zniechęci Polaków do spożywania procentowych trunków?

ZOBACZ TAKŻE: Zamach na prezydenta Andrzeja Dudę. ABW zablokowało atak

Polacy mają „głęboko zakorzenione zwyczaje alkoholowe”?

Dane przedstawione przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych są niezwykle niepokojące. Wynika z nich, że w ostatnich latach spożycie alkoholu wśród Polaków dramatycznie wzrosło. Średnia pokazuje, że rocznie każdy z nas spożywa około 10 litrów wysokoprocentowych alkoholi i niemalże 100 litrów piwa.

– Zasadniczym celem jest trzeźwość Narodu. Ze względu na głęboko zakorzenione zwyczaje alkoholowe w życiu społecznym oraz wywoływaną przez nie destrukcję osób i grup społecznych, należy realistycznie przewidywać czas realizacji Narodowego Programu Trzeźwości, obejmujący jedno pokolenie (25 lat), aby utrwaliła się zmiana postaw. Natomiast szczegółowe plany jego realizacji i aktualne priorytety powinny być formułowane corocznie i poddawane systematycznej ocenie –  napisano na stronie Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Możemy zakładać, że zmiany już niebawem wejdą w życie. Nie od dziś znany jest bowiem stopień wpływu kościoła na politykę obozu rządzącego.

ZOBACZ TAKŻE: Fani Frasyniuka we łzach. Ogłosił wstrząsającą informację

Źródło: ekai.pl

Jak chcesz komentować artykuły na PIKIO.PL?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

12 kultowych dobranocek, które przypomną ci dzieciństwo [ZOBACZ!]


Szok! Po katastrofie Tupolewa to miasto CAŁKOWICIE opustoszało