Chociaż nie wszyscy Polacy poszkodowani w czasie przejścia orkanu Ksawery zdążyli uporać się z ogromnymi stratami, które spowodował żywioł, przygotować się oni obecnie muszą na kolejny kataklizm. Oficjalne ostrzeżenia zostały już wydane dla czterech krajowych województw, w których prędkość wiatru przekroczy 100 km/h. Znów więc niestety spodziewać się możemy gigantycznych zagrożeń i zniszczeń.

Tropikalny cyklon Ofelia dotrze w połowie przyszłego tygodnia do naszego kraju. Przyniesie on ze sobą niezwykle niebezpieczne wiatry, które osiągną niebotyczne wręcz prędkości.

– Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – czytamy w ostrzeżeniu drugiego stopnia wydanym przez serwis pogodynka.pl.

Żywioł zagrozi w największym stopniu mieszkańcom zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. To oni powinni odpowiednio przygotować się na Ofelię, niezmiennie stosując się do zaleceń miejscowych służb.

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

Zobacz również