Naczelny Super Expressu zabrał głos w sprawie kontrowersyjnych komentarzy po wypadku prezydenta Andrzeja Dudy. Sławomir Jastrzębowski nie przebierając w słowach określił ludzi życzących Dudzie śmierci mianem „gorszego sortu” i „patologii”.

Naczelny przypomniał na początku swojego wpisu oburzenie jakie wywołały słowa Jarosława Kaczyńskiego o gorszym sorcie. Jastrzębowski wskazał na reakcje przeciwników Dudy i PiS, którzy chcieli udowodnić, że to „język nienawiści i konfliktu”. Przeciwnicy partii rządzącej mieli wtedy udowadniać swoją pokojowość, dobre wychowanie i kulturę.

Zaznaczył, że wystarczył tylko wypadek samochodowy prezydenta, by doszło do „dekonspiracji” i pojawienia obelg pod adresem prezydenta.

„Kiedy całkiem niedawno padły te słowa, słowa o waszym istnieniu, o istnieniu sortu  kapusiów, donosicieli, hochsztaplerów, eleganckich złodziei, jakże się oburzyliście. Że to dzielenie Polaków, że nieprawda, że to (uwaga!) język nienawiści i konfliktu. Lecz cóż, zdekonspirowaliście się sami, sami pokazaliście swoją prawdziwą twarz. Wystarczył drogowy wypadek prezydenta Polski, żebyście nie wytrzymali. I zapełnił się Internet waszymi prawdziwymi myślami. Obrażaliście prezydenta Polski najgorszymi, najpodlejszymi słowami, których wstydzą się nawet ladacznice, groziliście”.

„W sukurs – pisze dalej Jastrzębowski – przyszli wam wasi ulubieni dziennikarze przez lata całe wysługujący się poprzedniej władzy. Są naprawdę wściekli, bo stracili dojną krowę, jaką było dla  nich państwo”.

Według wpisu naczelnego SE, Życzenia śmierci i żartowanie przeciwników prezydenta, a także ich „ulubionych dziennikarzy”, z wypadku głowy państwa, ma być dowodem na słuszność słów Kaczyńskiego o „gorszym sorcie”.

„Kończąc, życząc śmierci prezydentowi Polski i kpiąc z wypadku udowodniliście nam wszystkim, że jesteście gorszym sortem Polaków”.

Jastrzębowski podkreślił także, że „jednym z jego zadań jest uniemożliwienie podjęcia decyzji w Polsce przez takich ludzi”. W swoich ostatnich słowach określił wrogów prezydenta „patologią” i zapowiedział, że będzie „jak patologia traktowana”.

„Nasze zadanie polega na tym, żebyście już nigdy nie decydowali w Polsce, o żadnych, ale to żadnych ważnych sprawach. Jesteście patologią i tak będziecie traktowani”.

ZOBACZ TAKŻE: KOD tłumaczy skąd wzięły się hejterskie komentarze po wypadku prezydenta

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: se.pl
pt

Zobacz również

ŹRÓDŁOse.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.