Nacjonaliści z UK napadli na Słowaka. Myśleli, że jest Polakiem

Nacjonaliści z UK napadli na Słowaka. Myśleli, że jest Polakiem

O pechu mogą mówić Milan Panacek i jego narzeczona Genevieve Barnett, którzy stali się ofiarami napaści angielskich nacjonalistów. Para spędzała miło czas w pubie Rigger, kiedy zostali zaatakowani przez trójkę czterdziestoletnich nacjonalistów.

Milan Panacek, Słowak z pochodzenia, od sześciu lat mieszka na Wyspach. Znalazł tam swą miłość, Genevieve Barnett. Gdy pewnego wieczoru postanowił spędzić z ukochaną trochę czasu w pubie Rigger w Newcastle-under-Lyme został zaatakowany przez nacjonalistów. Zaczęło się od wyzwisk i obelg pod adresem Słowaka i jego kobiety. Kiedy mężczyzna chcąc uniknąć konfrontacji, wyszedł przed pub, został zaatakowany przez troje agresorów - mającą czterdzieści pięć lat Judith Pickerill oraz Seana Pickerilla i Paula Clarka liczących sobie czterdzieści siedem lat. Brytyjczycy atakując parę wykrzykiwali rasistowskie teksty przeciw Polakom, bowiem myśleli, że mają do czynienia z polskimi imigrantami. Kiedy Judith zaczęła bić Genevieve, Sean i Paul zaatakowali Słowaka. Na skutek ataku Milan ma złamany nosa, a jego ukochana doznała licznych stłuczeń, zadrapań i już podczas bicia przez Judith kilkakrotnie traciła przytomność. Swawolę nacjonalistów zakończyła dopiero policja, która przyjechała przed pub. Gdy mundurowi zjawili się na miejscu, mogli zobaczyć jak agresorzy hajlowali, pozdrawiając nazistowskim gestem ofiary swego ataku. Trójka czterdziestolatków była już wcześniej karana. W więzieniu mają spędzić rok. Sędzia, który skazywał nacjonalistów, przemawiając do nich, powiedział: „To był paskudny, odrażający incydent. Wasze rasistowskie komentarze były przejawem kompletnej ignorancji. Wszyscy macie ponad 40 lat. To powoduje, że wasze przestępstwo jest jeszcze bardziej szokujące". Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: maximus.media pt Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News