Nachodzi nowy świat. Powstała pierwsza chimera człowieka i świni

Nachodzi nowy świat. Powstała pierwsza chimera człowieka i świni Źródło:

To już nie żarty ani teorie spiskowe. Naukowcy oficjalnie stworzyli pierwszą chimerę człowieka i świni. Została wyhodowana w stadium embrionalnym w laboratorium amerykańskiego Salk Institute for Biological Studies. 

Chimera jest tworem, który ma w sobie DNA dwóch różnych gatunków, w tym przypadku mówimy o człowieku i świni. Ta została wyhodowana w stadium embrionalnym i jest kontrowersyjnym dziełem prof. Juana Carlosa Izpisua Belmonte.

Jak do tego doszło? Naukowcy wszczepili zarodkom świni ułamek ludzkich komórek i zaimplantowali zarodki do macicy lochy. Po 28 dniach okazało się, że na 2 tysiące loch, w 186 rozwinęły się specjalne zarodki. Ludzkie komórki nadal były żywe i rozwijały się we wnętrzu świni. To pierwszy taki przypadek.

- To pierwszy raz kiedy komórki człowieka rozwijają się w ciele dużego zwierzęcia. 

Wiele osób jest zniesmaczonych tego typu eksperymentami. Przekonują, że nauka zaszła za daleko i jest to już stawanie na drodze natury. Z kolei inni podkreślają, że takie badania są niezwykle potrzebne, bo w ciałach świni będzie można hodować ludzkie organy do przeszczepów. Wymienić tu należy takie narządy jak: serce, wątroba czy nerki. Naukowcy będą stopniowo zwiększać liczbę ludzkich komórek w zarodkach.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News