Polscy skoczkowie odnoszą w tym sezonie wspaniałe sukcesy. Docenił to prezydent Andrzej Duda, który ma nadzieję, że uda mu się wykonać specjalny gest w stronę sportowców.

W tegorocznej, 65. edycji Turnieju Czterech Skoczni Polacy odnieśli fantastyczne zwycięstwo. Kamil Stoch zajął pierwsze miejsce w konkursie, a tuż za nim uplasował się Piotr Żyła. Tuż za podium znalazł się natomiast Maciej Kot. To pierwszy raz w historii, kiedy na podium Turnieju Czterech Skoczni stanęło aż dwóch Polaków.

Tegoroczny Puchar Świata odbędzie się w Planicy. Na PŚ przybędzie nie tylko prezydent Polski ale i  Słowenii – Borut Pahor. Andrzej Duda ma nadzieję, że uda mu się osobiście wręczyć puchar za zwycięstwo Kamilowi Stochowi.

– Prezydent został zaproszony na zakończenie tegorocznego Pucharu Świata do Planicy. To będzie połączone z wizytą oficjalną prezydenta w Słowenii. Trzymamy tym bardziej kciuki za Kamila Stocha, żeby prezydent z tego zaproszenia mógł skorzystać także po to, żeby Kamilowi Stochowi móc wręczyć puchar za zwycięstwo w Pucharze Świata – powiedział Krzysztof Szczerski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

...

Zobacz również