Jak to się często zdarza w polskiej polityce, nowe prawo, zamiast realizować przyświecający mu cel, ma zupełnie odwrotne skutki. Na zakazie handlu w niedziele zarobią najwięksi giganci handlowi. Wiedzą, jak sprytnie obejść regulacje. Najbardziej zaś ustawy uderzają w małych przedsiębiorców.

Od marca tego roku w aż 39 niedziel nie zrobimy zakupów w poszczególnych miejscach. Opozycja mówi, że jest to ingerencja w to, co w wolnym czasie robią polskie rodziny, gdyż z założenia pomysłodawców mają one spędzać niedziele ze sobą, a nie w sklepach.

Wygląda jednak na to, że wolne niedziele od handlu będą obowiązywały tylko małe sklepy. Stracą na tym ogromne zyski, gdyż ludzie najczęściej w niedziele chodzą do pobliskich sklepików, by zrobić małe zakupy.

ZOBACZ TAKŻE: Sejm w nocy przyklepał nowy ZAKAZ. Wszystkim to umknęło

Na wszystkim zarobią najwięksi giganci handlowi. Znaleźli luki prawne, które pozwolą im na handel w niedziele bez żadnych problemów.

Na zakazie handlu w niedziele zarobią giganci

Największe zyski szykują się dla koncernów paliwowych. To przy nich zaczną się otwierać nowe sklepy, gdyż dozwolony będzie handel na stacjach paliw w każdą niedzielę bez wyjątków.

Wiele marketów takich jak Carrefour czy Tesco już korzystają z takich rozwiązań. Planują otworzyć swoje sklepy we współpracy z koncernami paliwowymi.

ZOBACZ TAKŻE: PiS oszalał?! Przez jedną decyzję MILIONY Polaków straci pracę

Handel w niedziele będzie również dozwolony w placówkach pocztowych, a tutaj monopol ma Poczta Polska. Sklepy będą także otwarte na dworcach, które należą do spółki PKP. Jak widać, to giganci zarobią najwięcej na wolnych niedzielach od handlu.

Źródło: wp.pl

Nigdy nie zamrażaj TYCH rzeczy!


Przejadasz się? Oto 8 praktycznych rad, jak z tym skończyć!

...

Zobacz również