„Na Wspólnej” to najpopularniejszy serial TVN, który emitowany jest już od ponad 15 lat. Widzowie zdążyli doskonale poznać bohaterów oraz przekonać się do samych aktorów, z uwagą śledząc ich prywatne życie. Teraz jednak okazuje się, że jedna z gwiazd zdecydowała się na odważny krok – pozywa nasze państwo. 

Na Wspólnej” pojawiło się na ekranach telewizorów w styczniu 2003 roku i przez wiele lat było czołowym serialem TVN, który stacja promowała na wszystkie możliwe sposoby. Co prawda od tamtego czasu produkcja straciła na popularności i już nie wywołuje tak ogromnych emocji, lecz nadal gromadzi przed telewizorami tysiące Polaków.

Widzowie zdążyli już zżyć się z postaciami „Na Wspólnej” i doskonale poznać aktorów, którzy przez ten czas stali się najbardziej rozpoznawalnymi twarzami TVN. Właśnie na jaw wyszło jednak, że jedna z gwiazd odważyła się podjąć bardzo poważne kroki wobec państwa, a wszystko to w walce o swoje zdrowie.

Gwiazda „Na Wspólnej” pozywa państwo

Grażyna Wolszczak od lat wciela się w jedną z ulubionych postaci wszystkich widzów – Barbarę Brzozowską. Kobieta dała się poznać jako wyjątkowo utalentowana aktorka, a jej cechą charakterystyczną jest ogromna pewność siebie. Tego jednak po kobiecie nikt się nie spodziewał – gwiazda od dawna głośno walczy o czyste powietrze, a teraz w związku z tą sprawą pozwała państwo.

Wolszczak oskarża decydentów o to, że nie walczą ze smogiem, przez co niszczą jej zdrowie. Sąd wyznaczył termin rozprawy na 10 stycznia. Sprawa odbędzie się przeciwko skarbowi państwa i lokalnym władzom. Kobieta żąda od nich zadośćuczynienia równego 5 tys. zł, które przekazać chce na cel charytatywny.

– Smog po prostu nas zabija. Trzeba stanąć na głowie, żeby rządzący zajęli się tym problemem – apeluje gwiazda.

Grażyna Wolszczak nie jest jedyna

Okazuje się, że jest to część większej akcji #pozywamsmog, w którą włączyło się wiele znanych osób, m.in. Katarzyna Ankudowicz czy Mariusz Szczygieł. Wolszczak jako pierwsza doczekała się jednak wyznaczenia terminu rozprawy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Barwy Szczęścia: Życie tych aktorów legło w gruzach. Największe dramaty gwiazd serialu

– Mamy jedno zdrowie i życie, nasze dzieci też. Nie można stać i czekać, aż ktoś coś zrobi! Musimy walczyć – mówi aktorka.

Kobieta jest bardzo zaangażowana w tę walkę i stara się cały czas na bieżąco sprawdzać raporty smogowe.

– Sprawdzam codziennie raport smogowy i jakoś się dostosowuję. W przypadku wysokiego stężenia pyłów rakotwórczych staram się jak najkrócej przebywać na zewnątrz. Nie noszę jeszcze maseczki, ale kto wie – opowiada.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Kaczyński zwołał pilne NOCNE spotkanie! Morawiecki przerażony
  2. Szokujący film o kobietach polskiego Kościoła! Kontrowersyjny reżyser ostro namiesza
  3. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  4. Znaki zodiaku, które mają nosa do interesów! Wróży się im duże pieniądze
  5. Trująca chmura nad całą Polską! Uważajcie na siebie

Monika Zamachowska i jej rodzinne sekrety. Nie uwierzycie, kto jest jej kuzynem!

Zobacz również